За рік у монобільшості у ВР залишилося лише 211 депутатів

14 янв 2021 12:30 92 0 Политика
За рік у монобільшості у ВР залишилося лише 211 депутатів
 
Минулого року лише 16% законів було прийнято голосами монобільшості.
Комітет виборців України проаналізував результати голосувань за закони, ухвалені Верховною Радою в 2020 році. Всього за рік було прийнято 230 законів.
 
Депутати «Слуги Народу», які мають права коаліції у ВР IX скликання, забезпечили 226 голосів лише за 16% прийнятих законів. Так, 226 або більше депутатів монобільшості проголосували за 37 із 230 законів.
Всі інші закони не були б прийняті без голосів інших фракцій та груп ВР. При цьому абсолютна більшість проектів були ініційовані самими членами провладної команди: Президентом, урядом, народними депутатами монобільшості.
 
 
Загалом показники голосувань монобільшості постійно знижуються, починаючи з початку роботи ВР IX скликання. Якщо у вересні 2019 року за прийняті закони в середньому голосували 231 народний депутат «Слуги Народу», то у вересні 2020 р. – 206 депутатів, а в грудні 2020 р. – 211 депутатів.Голова ВГО КВУ Олексій Кошель так прокоментував результати моніторингу: «Де факто «Слуга Народу» вже не здатна самостійно приймати закони. За рік в монобільшості залишилося 211 депутатів, які переважно натискають «за». Тоді як для прийняття закону необхідно як мінімум 226 голосів. Таким чином без депутатів інших фракцій та груп ВР монобільшість фактично є недієздатною».
- Низькі показники роботи монобільшості пояснюються не лише загальним зменшенням відвідування Ради через коронавірус. Фактично під час кожного голосування в «Слузі Народу» є більше десятка депутатів, які або взагалі не голосують, або натискають «утримався» чи «проти». Тому, в першу чергу, це питання фракційної дисципліни та політичних розколів всередині політичної сили, - додав О. Кошель.
Методологія. До уваги було взято голосування за закони, прийняті ВРУ за період із 1 січня 2020 р. по 1 січня 2021 р. та підписані Президентом України. Враховувалися результати фінального голосування, коли закон було прийнято в цілому.
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий