Як проходитиме вакцинація на Кіровоградщині?

4 янв 2021 12:00 726 0 Медицина
Як проходитиме вакцинація на Кіровоградщині?
 
Основним провайдером вакцинації на Кіровоградщині буде регіональний Центр громадського здоров’я – Рибальченко, інформує Кіровоградська ОДА.
 
Згідно з дорожньою картою, напрацьованою МОЗ, основним провайдером вакцинації від коронавірусу на Кіровоградщині буде регіональний Центр громадського здоров’я. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Рибальченко.
 
Він зазначив, в останніх числах 2020 року Міністерство охорони здоров’я погодило дорожню карту з впровадження вакцини від COVID-19. 
Документ передбачає повний регламент дій під час вакцинації.
 
- Наразі для імунопрофілактики МОЗ обрав вакцину Sinovac Biotech, Китай. Вакцинація проходитиме у п’ять етапів. 
 
Перший – це щеплення людей із критичним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 та тих, які виконують критичні функції у відповідь на пандемію. 
Другий – вакцинація тих, хто надає медичні послуги.
Третій і четвертий – це щеплення людей із високим і підвищеним ризиком, які виконують функції із підтримки безпеки та життєдіяльності держави. 
П’ятий – вакцинація інших категорій населення, які не входять до зазначених пріоритетних груп», – пояснив Олег Рибальченко.
 
Також він додав, що наразі мова про імунопрофілактику дітей не йде, оскільки виробники вакцин не проводять клінічні випробування на дітях. Відтак інформації про влив препарату немає.
 
- Рішення про щеплення дітей від COVID-19 буде прийматися після отримання додаткової інформації про безпечність, переносимість та ефективність вакцин, – уточнив директор департаменту.
 
Він зауважив, відповідно до дорожньої карти, вакцинація проводитиметься на базі пунктів щеплень.
 
- Розглядаються і варіанти імунізації населення мобільними бригадами, а також шляхом створення тимчасових центрів вакцинації», – сказав Олег Рибальченко.
 
Раніше МОЗ уклало договір на поставку 1 млн 913 доз вакцини проти COVID-19 виробництва компанії «Сіновак» (Sinovac Biotech, Китай). Втім, як зазначають у відомстві, це не єдина вакцина, яка буде закуповуватися державою.
 
Нагадаємо, комунальне підприємство «Регіональний центр громадського здоров’я» Кіровоградської обласної ради очолює Іван Касьяненко.
Як уже повідомлялося, з 8 по 24 січня включно в Україні діятиме посилений карантин.
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий