Гірники з Кіровоградщини вийшли під стіни Кабміну

9 дек 2020 12:28 620 0 Общество
Гірники з Кіровоградщини вийшли під стіни Кабміну

Пiд стiнами Кабiнету мiнiстрiв України сьогодні, 9 грудня, протестують працiвники ДП "Схiдний гiрничо-збагачувальний комбiнат".

Починаючи з 7 грудня через брак коштiв усi пiдроздiли ДП "Схiд ГЗК" – у простої, зупинили виробничий процес. Це може призвести до його банкрутства на початку року та знищення єдиного в країнi пiдприємства з видобутку уранової руди i виготовлення уранового оксиду концентрату.

Працівники підприємства вимагають:

  • погасити заборгованiсть із виплати заробiтної плати, яка становить 143 мільйони гривень;
  • якнайшвидше вiдновити повноцiнну роботу пiдприємства та стабiлiзувати його фiнансовий стан;
  • вжити усiх можливих заходiв для недопущення зупинки ДП "Схiд ГЗК".

Учасники акцiї протесту вже передали свої вимоги представникам Кабiнету Мiнiстрiв України.

Напередодні у Міненерго під головуванням заступника Міністра Максима Немчинова проведено нараду за участю в.о. президента НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна, в.о. генерального директора ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» Антона Бендика, представників галузевої профспілки, народних депутатів та фахівців Міненерго.
Під час наради розглянули низку питань виконання угод щодо виробництва та постачання уранового концентрату, подальшого сталого функціонування ДП «СхідГЗК».
Максим Немчинов закликав представників державних підприємств до діалогу для досягнення консенсусу та напрацювання пропозицій рішень, які б дозволили виконати зобов’язання сторін, а також зберегти уранове виробництво в Україні. Адже СхідГЗК входить до десяти найбільших виробників урану (2% від світового видобутку) і є єдиним в Україні підприємством, яке забезпечує видобуток уранової руди і виробництво уранового оксидного концентрату (УОК) та забезпечує до 40% потреб в урановій сировині для фабрикації паливних збірок для потреб українських атомних станцій.

- Завдання держави – допомогти забезпечити беззбиткову діяльність обох державних підприємств. Водночас завдання підприємств – чітко дотримуватися виконання завдань в рамках укладеної угоди. При цьому мають бути рівні умови і постачання уранового концентрату, і оплати, - зазначив Максим Немчинов.

Також запропонував розробити декілька варіантів законодавчих рішень та подати на розгляд Уряду та профільного Комітету Верховної Ради.

Сторони представили своє бачення врегулювання питань з урахуванням собівартості виробництва уранового концентрату, потреби коштів для запуску циклу виробництва, можливостей виконання зобов’язань за кредитними угодами та заборгованості на енергоринку, зокрема, боргів перед НАЕК «Енергоатом».
Слід зазначити, що зменшення собівартості вітчизняного видобутку урану можливе, насамперед, за рахунок розвитку нових перспективних родовищ. Також необхідно інвестувати в технологічне обладнання ДП «СхідГЗК». Водночас, на думку фахівців, докапіталізація підприємства дозволила б запустити виробничий цикл незалежно від попередніх платежів з боку НАЕК «Енергоатом», за рахунок власних коштів підприємства.
Підприємства налаштовані на виконання зобов’язань в рамках угоди та подальшу співпрацю за умов підтримки з боку держави та врегулювання низки питань заборгованості на енергоринку. Також наразі є актуальним опрацювання питання щодо розгляду проєкту рішення про об’єднання підприємств, що автоматично повинно зняти такого типу проблеми в рамках функціонування єдиного майнового комплексу. Проте реалізація об’єднання двох підприємств потребує виконання детального фінансового аналізу доцільності виконання такої реорганізації та врахування обмежень, пов’язаних з діючими зобов’язаннями обох компаній.
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий