Від початку пандемії кількість ліжок для госпіталізації пацієнтів із COVID-19 збільшена у 4,5 рази

  • 25 лист. 2020 15:07
  • 1028
    • Новина Від початку пандемії кількість ліжок для госпіталізації пацієнтів із COVID-19 збільшена у 4,5 рази Ранкове місто. Кропивницький
     
    З початку пандемії COVID-19 МОЗ збільшило кількість ліжок для госпіталізації пацієнтів із коронавірусною хворобою у 4,5 раза. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив під час щоденного онлайн-брифінгу,інформує Міністерство охорони здоров'я України.
     
    - Кількість ліжок, відведених під лікування COVID-19, наразі становить 53 445 одиниць. Для прикладу: на початку епідемії в Україні «умовних» ліжок для лікування коронавірусної хвороби було лише 12 704. Тобто, ми збільшили їхню кількість майже в 4,5 рази, — повідомив очільник МОЗ.  
     
    Наразі прораховано, що кількість відповідних ліжко-місць буде доведено до близько 90 тисяч по країні. 
     
    - Це 50% всіх ліжок, що є в країні, які можна відвести під лікування коронавірусної хвороби.  При цьому в лікарнях на сьогоднішній ранок перебувають 27 792 пацієнти. Отже, заповненість ліжок в цілому по країні складає 52%, — поінформував Міністр охорони здоров’я.
     
    Разом із цим триває процес збільшення й кількості ліжок із підведеним киснем. На сьогодні в Україні їх налічується 25 996 — із підведеним централізованим кисневим постачанням або кисневим концентратором. Наразі вільними залишаються 12 168 ліжко-місць. Але в деяких регіонах України ситуація із цим показником є несприятливою.
     
    - Є регіони, де ситуація з кількістю вільних ліжок із киснем досить напружена. Це — місто Київ, Черкаська та Харківська області. Разом з цим в нас є чітке розуміння щодо збільшення ліжок, забезпечених киснем, в тому числі з місцевою владою. Адже саме місцева влада є власником лікарень, які зараз лікують хворих на COVID-19, — заявив Максим Степанов.
     
    Нагадаємо, що раніше Максим Степанов заявив, що вітчизняна медична система може не витримати навантаження у разі, коли в країні певний період фіксуватиметься до 30 тисяч нових випадків COVID-19 на добу.