Асоціація міст України розпочинає Всеукраїнський флешмоб #ЗапитайНардепа

12 нояб 2020 14:06 291 0 Политика
Асоціація міст України розпочинає Всеукраїнський флешмоб  #ЗапитайНардепа

Кіровоградське регіональне відділення АМУ запрошує до участі представників місцевого самоврядування Кіровоградщини.

- Сільські, селищні, міські голови, посадові особи місцевого самоврядування та лідери громадської думки, Ви маєте можливість привернути увагу народних депутатів до важливих та актуальних законопроєктів, що безпосередньо впливають на місцеве самоврядування» - йдеться у зверненні.

Серед актуальних для місцевого самоврядування - низка наступних тем:

Збереження місцевого акцизу на пальне.

Скасування цього джерела доходів призведе до втрат 7,5 млрд грн доходів місцевих бюджетів.

Відкликання законопроєкту №3801 «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо розпорядження землями комунальної власності.

Проєкт передбачає, що будь-яке рішення місцевої ради з земельного питання має прийматися депутатською більшістю у 2/3 від загального складу ради. Ухвалення законопроєкту №3801 призведе до того, що велика частина громад не зможе скористатися плодами реформи та отримати з державної у комунальну власність землі, про які йдеться в Указі Президента №449/2020. Адже практично нереально зібрати 2/3 голосів депутатів місцевої ради на підтримку рішень з земельних питань, і такі питання стануть інструментом політичних протистоянь, а не забезпечення прав громадян.

Імперативний мандат депутатів місцевих рад.

Пов’язано з тим, що запроваджений на законодавчому рівні імперативний мандат депутата, тобто залежність депутата від позиції фракції чи партії, і в такому випадку під час вирішення будь-якого питання депутат не є вільним у своєму виборі.

Читайте також: Андрій Назаренко розповів, що йому пообіцяв Зеленський перед призначенням на посаду

Для участі у флешмобі достатньо опублікувати відеоролик  або текстове звернення  із запитаннями. Позначте народних депутатів, до яких маєте запитання та додати хештег #ЗапитайНардепа аби всі змогли побачити добірку звернень.
#ЗапитайНардепа,  що він зробив для громад України та для Вашої громади зокрема.


 

Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий