Юна віолончелістка з Кропивницького успішно виступила на конкурсі Євгена Станковича

15 окт 2020 17:04 628 0 Культура
Юна віолончелістка з Кропивницького успішно виступила на конкурсі Євгена Станковича
 
Із конкурсу Євгена Станковича – з перемогою! Юна віолончелістка підтвердила високий клас кропивницької музичної школи, інформує сайт міської ради.
 
 
Протягом 9–11 жовтня в малому залі Національної філармонії України та в концертному залі Будинку архітекторів у Києві проходив VIII Міжнародний інструментальний конкурс Євгена Станковича, в якому взяли участь 80 піаністів, 60 струнників, 40 виконавців на духових інструментах, близько 30 – на народних і 20 камерних ансамблів з усієї України. Заявлені заздалегідь конкурсанти з інших країн візьмуть участь у конкурсі за кращої епідемічної ситуації (хоча дехто з них усе ж виступив і в даному конкурсі).
 
Кропивницький представляла учениця 6-го класу віолончелі школи естетичного виховання «Дитяча школа мистецтв міста Кропивницького», що в селищі Новому, Аїда Боженко (викладач – завідувач оркестрового відділу школи, викладач класу віолончелі Лариса Лісниченко). Варто зазначити, що юна віолончелістка – переможець міських, обласних і міжнародних конкурсів і фестивалів, на останніх з яких здобула Гран-прі [дистанційні онлайн-конкурс Gold Evrope. World stars – 2020 («Золота Європа. Світові зірки – 2020»), що проходив у Празі (Чехія) протягом 4–5 травня за підтримки Міністерства культури Чеської Республіки, та VI Міжнародний конкурс-фестиваль «Звездни мостове» («Зоряні мости»), що відбувся цьогоріч 5 липня в місті Китені (Болгарія)].   
 
 
Аїда Боженко виступила в концертному залі Будинку архітекторів (м. Київ, вул. Бориса Грінченка, 7) у супроводі концертмейстера школи мистецтв Володимира Волошенка в молодшій групі «В» (струнні інструменти: солісти / камерні ансамблі). Наша юна землячка підтвердила і своє постійне прагнення до вдосконалення музичної майстерності, і те, що в селищі Новому навчають музиці на високому рівні: вона здобула першу премію у своїй групі (загалом у восьми групах учасників-струнників члени журі присудили віолончелістам лише два перших місця) й стала лауреатом міжнародного конкурсу, отримала кубок і диплом переможця.  
 
Міжнародний інструментальний конкурс Євгена Станковича об’єднує в собі чотири окремих конкурси інструментальної музики (фортепіано, струнних, народних та духових інструментів), виступи виконавців у яких оцінюють окремі журі. Засновник конкурсу Євген Станкович – український композитор і музичний діяч, Герой України, академік Академії мистецтв України, лауреат Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка, народний артист України, професор, завідувач кафедри композиції Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, Почесний голова Національної спілки композиторів України. Євген Станкович є автором шести симфоній і дванадцяти камерних симфоній, опери, п’яти балетів, інструментальних концертів, музики до кінофільмів.
 
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий