З нового року в Україні вся сфера обслуговування повинна перейти на державну

9 окт 2020 11:24 2016 1 Политика
З нового року в Україні вся сфера обслуговування повинна перейти на державну
 
З наступного року вся сфера обслуговування повинна перейти винятково на державну мову, - Тарас Кремінь, інформує Урядовий портал
 
Відповідно до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», із 16 січня 2021-го року всі надавачі послуг незалежно від форми власності мають обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги українською мовою. Про це в інтерв’ю журналу «Країна» повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
 
- Із 16 січня наступного року сфера обслуговування повинна стовідсотково користуватися державною мовою, - сказав він.
 
Тарас Кремінь нагадав, що низка положень мовного закону вже набула чинності: 
 
- З 16 січня 2020-го мова реклами, зокрема політичної, має бути лише українська. З 16 липня – назви аеропортів, станцій, зупинок, технічна та проектна документація, мова діловодства, документообігу, листування і звітності юридичних осіб. З 1 вересня всі школи мали перейти на українську.
 
Він наголосив, що мовний закон – не перешкода, а додаткова можливість для бізнесу. 
 
- Як бачимо, відповідальність бізнесу й повага до українського законодавства отримує величезну підтримку суспільства, - сказав він, зауваживши, що йдеться, зокрема, про появу аудіогіда українською у віденському Музеї історії мистецтв, зміну транслітерації Kiev на Kyiv у англомовній Вікіпедії тощо.
 
- Такі ініціативи матимуть перспективу, - підсумував Уповноважений із захисту державної мови.
 
Комментарии
Author avatarОлег Фролов9 окт. 2020 г., 17:44:48

А можно послать этого к..... на ..?

Оставить комментарий