Як вберегти дитину від туберкульозу

10 сент 2020 19:05 280 0 Медицина
Як вберегти дитину від туберкульозу
 
Щеплення вакциною БЦЖ – це дієвий спосіб вберегти дітей від туберкульозу, а в разі зараження - значно знизити ризик його ускладнень. 
 
- Оскільки Україна – країна з високим рівнем захворюваності на туберкульоз, у тому числі й хіміорезистентний, оскільки щороку в нашій країні фіксуються випадки смерті від туберкульозу серед дітей, в тому числі й серед немовлят, вакцинування від туберкульозу в перші дні після народження є обов’язковим, - зауважує головна лікарка КЗ "Кіровоградський обласний протитуберкульозний диспансер" Галина Горенко. 
 
 
Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, якщо немає протипоказань, діти вакцинуються проти туберкульозу на 3-5 добу після народження, щоб імунітет проти цього серйозного захворювання сформувався як можна раніше.
 
У рамках проєкту "100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині", що втілює БО "100 відсотків життя. Кропивницький", ми запитали у Галини Горенко, на що слід звернути увагу при проведенні щеплення БЦЖ.
 
- Вакцина БЦЖ – це "жива" вакцина. Це означає, що вона містить дуже слабкий збудник захворювання. Його головне завдання - запустити відповідні імунні реакції організму і сформувати імунітет проти хвороби. Якщо є протипоказання - щеплення від туберкульозу може бути відкладено. Щепитися живою вакциною повинні здорові діти. В такому випадку буде сформований хороший імунітет, а ризик отримати ускладнення зводиться до нуля, - зауважує головна лікарка. 
 
Про вакцину БЦЖ ходить безліч міфів, різних пліток і розповідей про страшні наслідки і ускладнення. Наслухавшись їх, багато батьків беруть на себе відповідальність і відмовляються від цієї вакцинації. Хоча їхній перший обов'язок - детально дізнатися від лікарів, що таке БЦЖ.
Зі слів Галини Горенко, основні особливості щеплення: мета - профілактика туберкульозу; захищає не від зараження, а від перетікання прихованої інфекції (інфікування) у активну хворобу; попереджає розвиток важких форм захворювання - туберкульозного менінгіту, зараження суглобів і кісток, тощо; дозволяє домогтися істотного зниження відсотка захворюваності серед дітей.
 
Рішення про вакцинацію малюка приймають батьки, зваживши попередньо всі за і проти, після того, як проводиться комплексне обстеження на наявність протипоказань для щеплення БЦЖ. 
 
- Лікар зобов'язаний виявити у дитини наявність протипоказань перед тим, як прищепити її, так як саме не виявлення протипоказань призводить до порушень норми і ускладнень. Немає протипоказань - немає і небезпечних наслідків. Зате буде впевненість в тому, що організм дитини захищений від такого страшного захворювання, як туберкульоз, якщо і не на 100%, то хоча б гарантована лише легка форма захворювання, - наголошує Галина Горенко. 
 
Семененко Вікторія
МЕРЕЖА
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий