Асоціація міст України стала на захист інтересів Кропивницької громади

9 сент 2020 16:10 308 0 Политика
Асоціація міст України стала на захист інтересів Кропивницької громади
 
Правління Асоціації міст України звернулося до Президента Володимира Зеленського із відкритим листом з ініціативою про зустріч для обговорення питання захисту конституційних прав громад, - йдеться у повідомлені на офіційному сайті АМУ.
 
Серед низки конкретних питань, які можна вирішити лише шляхом ефективної співпраці між органами державної влади та органами місцевого самоврядування   -  забезпечення однакових умов місцевих запозичень. Це питання є актуальним для кількох  регіонів, в тому числі і Кропивницького. Зокрема, представників Кіровоградщини хвилює питання відтермінування Мінфіну у погодженні кредитів муніципалітетам від міжнародних фінансових організацій. На думку Правління АМУ, нині відбувається вибіркове погодження «зверху» кредитів від міжнародних партнерів, фінансових установ, інвесторів для розвитку громад. 
 
Ситуація на сьогодні така: Мінфін України протягом поточного року погодив дев’яти міським радам 12 місцевих запозичень, з них по внутрішніх кредитах від українських банківських установ. Водночас, ухвалене на аналогічних умовах рішення «Про здійснення місцевого запозичення до бюджету міста Кропивницького у 2020 році» на даний час не отримало погодження від Мінфіну. Як результат обласний центр не має можливості зрушити з місця фінансування ряду важливих для громади інвестиційних проєктів.
 
Серед актуальних проблем сьогодення, які прагнуть обговорити з Президентом представники Асоціації міст України, питання блокування на рівні Центральної влади рахунків комунальних підприємств, що надають послуги теплопостачання. Тож, під загрозою опинився початок опалювального сезону у громадах, як наслідок громадяни можуть залишитися без тепла.
 
 (За матеріалами АМУ)   
 
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий