У Кропивницькому стартує бієнале "Велюровий кіт"

  • 1 вер. 2020 15:12
  • 910
    • Новина У Кропивницькому стартує бієнале «Велюровий кіт» Ранкове місто. Кропивницький
     
    Художньо-меморіальний музей Олександра Осмьоркіна за підтримки управління культури і туризму Міської ради міста Кропивницького запрошує взяти участь у Бієнале наївного мистецтва та мистецтва примітивізму "Велюровий кіт" імені Андрія Ліпатова до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва (9 листопада) за умовами згідно з затвердженим Положенням, з яким можна ознайомитись на веб-сайті музею: http://osmerkinmuseum.kr.ua/hmus/avk02.pdf
     
    Твори для участі в бієнале подаються на розгляд виставкому в електронному вигляді разом з анкетою-заявкою з 1 до 30 вересня 2020 року за вказаними адресами електронної пошти музею.
     
    Мета проведення бієнале - збереження та розвиток оригінальних народних традицій в сучасному самодіяльному та професійному образотворчому мистецтві, популяризація образотворчості як одного з дієвих засобів розвитку української культури та увічнення пам’яті про видатного митця українського наїву Андрія Ліпатова (1960-2010), який жив у нашому місті і славив його в мистецькому світі.
     
    Андрій Ліпатов за фахом був інженер-механік, а за покликом душі – художник. Він прожив коротке, але надзвичайно світле життя. Його  оригінальні картини експонувалися на виставках та фестивалях народного, декоративно-прикладного та наївного мистецтва не лише в Україні, а й у Франції, Росії, Великобританії та Ірландії. Комплект сувенірних листівок репродукцій його авторських картин "От вокзала до горсада" з сюжетами життя старого Єлисаветграду, присвячений 250-річному ювілею рідного міста нині вже є колекційною рідкістю. А ще мурал з його картини "Променад на Дворцовій", який постав в минулому році з нагоди 265-річчя Кропивницького на стіні обласного художнього музею, який зараз має нову назву музей мистецтв, і став ще однією з візитівок міста. Твори талановитого художника перебувають в збірках багатьох музеїв і приватних колекціях в Україні та за кордоном. 
     
     
    У фондах музею Олександра Осмьоркіна зберігається картина Андрія Ліпатова "Велюровий кіт", яка й надала назву бієнале та стала основою його логотипу. 
     
    - Цей твір з образом велюрового кота не лише відображає погляд автора на навколишній світ та є його своєрідним автопортретом, на що вказує монограма А.Л., що прикрашає бік кота, а й, завдячуючи своїй безпосередності та високому мистецькому професіоналізму, відображає й загальні настрої двох мистецьких напрямків - наївного мистецтва та примітивізму, - зазначає провідний науковий співробітник музею, фаховий мистецтвознавець, заслужений художник України Андрій Надєждін - автор наукової концепції арт-проєкту, яка презентована на сайті музею
     
    Співорганізаторами унікальної мистецької акції виступають: Комунальний заклад "Музей мистецтв Кіровоградської обласної ради", Галерея "Єлисаветград" та Кіровоградська обласна організація Національної Спілки художників України.
     
     
    Пріоритетними завданнями бієнале є сприяння розвитку самодіяльної та професійної творчості, заснованої на зверненні до народних мистецьких традицій, форм міського та сільського фольклору, виявлення та підтримка талановитих митців, працюючих у мистецьких напрямках наїву та примітивізму, а також створення галереї учасників бієнале.
     
    Бажаємо художникам творчого натхнення, вдалого втілення мистецьких задумів і запрошуємо до участі в бієнале!
     
    Оргкомітет