У Кропивницькому представили віртуальну виставку про письменника Григорія Гусейнова

25 авг 2020 12:04 332 0 Культура
У Кропивницькому представили віртуальну виставку про письменника Григорія Гусейнова
 
До дня Незалежності України літературно-меморіальний музей І.К. Карпенка-Карого підготував віртуальну виставку «Літописець і співець землі рідної», присвячену 70-річному ювілею відомого українського письменника, журналіста, краєзнавця, члена НСПУ, лауреата Шевченківської премії Григорія Джамаловича Гусейнова.
 
Григорій Джамалович народився і виріс у залізничному містечку Помічній Добровеличківського району Кіровоградської області. З юних літ цікавився культурою, історією, багато читав.
 
Закінчив Київський залізничний технікум, а згодом - Одеський державний університет ім. І. Мечникова (факультет української філології).
 
Працював теслею, залізничником, відповідальним секретарем у газетах «Радянська правда» на Миколаївщині та «Червоний гірник» - у Кривому Розі на Дніпропетровщині.
 
З 1981 року живе та працює Кривому Розі.
 
 
Виставка представляє творчий доробок Григорія Гусейнова. Він автор більш ніж сорока книг: «Незаймані сніги», «Чаша ювеліра Карла Фаберже», «Станційні пасторалі», тритомника «На землі, на рідній. Легенди та перекази Криворіжжя», «Тіні забутого парку. Малюнки з уяви», «Піщаний Брід та його околиці», «Повернення в Портленд», «Одіссея Шкіпера та Чугайстра»  та ін. За його редакцією вийшла книжка українського письменника Івана Шаповала «Козацький батько» та антологія поезії «Крицевий край» та інші.
 
Колосальний внесок у культурне поле України Григорій Гусейнов вніс і як видавець і редактор журналу «Кур’єр Кривбасу» (1994-2017 рр.) — одного з найбільш репрезентативних журналів країни, де були представлені різні стилі, концепції, школи й напрямки. Завдяки часопису широке коло читачів мало змогу ознайомитися з новими творами сучасних українських і зарубіжних поетів і прозаїків, з публікаціями, що присвячені актуальним питанням культурології, політики, народознавства.
 
У 2006 році наш земляк удостоєний Національної премії імені Тараса Шевченка за художньо-документальну повість у десяти томах «Господні зерна». Грошовий еквівалент Шевченківської премії (100 тисяч гривень) Григорій Джамалович призначив для заснування нової премії «Глодоський скарб». Це був перший випадок в історії премії, коли гроші, які належали переможцю, були використані на те, щоб створити нову громадську мистецьку відзнаку.
 
 
Григорій Гусейнов - лауреат майже двадцяти премій: імені Івана Огієнка (1996), «Благовіст» (2000), імені Володимира Ястребова (2002), Фундації Антоновичів (США, 2002), імені Володимира Винниченка (2003), імені Валер’яна Підмогильного (2004), імені Василя Стуса (2005), імені Валерія Шевчука (2015) та ін.
 
Григорій Джамалович - один із засновників Товариства азербайджанської культури в Кривому Розі. Він оприлюднив спогади про інтерв'ю та спілкування з видатнм співаком Муслімом Магомаєвим під час концертних виступів останнього в Кривому Розі у 1988 році. Зі спогадами можна ознайомитися на виставці за окремим посиланням.
 
Численні фото виставки ілюструють події багатої творчої біографії нашого земляка, чиє ім’я в сучасному вітчизняному письменстві більш, ніж знакове. Шанувальники письменника є не тільки в Україні і в Азербайджані, але і в англомовному світі, зокрема в США, Канаді, а також в ряді європейських країн.
 
Виставка «Літописець і співець землі рідної» - данина поваги видатній особистісті Григорія Гусейнова.
 
 
Наталія Мельниченко
наукова співробітниця музею І.К. Карпенка-Карого
 
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий