У Кропивницькому триває конкурс творчих робіт „Соловей співає. Доки голос має”

21 авг 2020 12:25 1032 0 Культура
У Кропивницькому триває конкурс творчих робіт „Соловей співає. Доки голос має”
 
Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, Кафедра української мови, оголошує конкурс творчих робіт „Соловей співає. Доки голос має”.
 
Видатний український учений, громадський і церковний діяч І. І. Огієнко залишив у спадок пророчі слова: „Мова – то серце народу: гине мова – гине й народ”.
 
Писати про українську мову, думати про неї, знімати фільми – то прагнути до єдності минулого, сучасного і майбутнього нашої нації, держави, то осмислювати місце та значення України в історії людства.
 
Досліджуючи феномен української мови, доктор філологічних наук, академік П. І. Кононенко та доктор філософських наук Т. П. Кононенко писали: „Мова – не тільки й не просто засіб спілкування (отож, достатньо знати кілька сот чи й десятків слів, щоб бути депутатом Верховної (місцевої) Ради, міністром, керівником області, наукової чи й освітньої інституції). Мова – це голос Землі і Космосу; ритм колиски, з якої починається шлях людини у Світ; симфонія універсальної природи; пам’ять і зов предків, закодовані й виражені в духовному генофонді етнонації; пісня матері для немовляти, дума батька для спраглих любові і захисту дітей; мова – це ніжність роси та героїчна величність козацького маршу; пісня закоханих і плач осиротілих; це щебет солов’я й грізне каркання ворона; це лірика творчості митця і математична симфонія інтелекту, науки, де міра почуттів і мислення, гуманізму та честі, мрії і волі, патріотизму і професіоналізму. Мова – це критерій справжності людини; образ і паспорт народу. Мова – це голос людини і Всесвіту!”
 
 
Леся Воронюк (авторка ідеї, сценарію, продюсерка), Сергій Кримський (режисер-постановник) разом з професійною командою небайдужих створили документальний фільм „Соловей співає”, у якому висвітлили причини та наслідки нинішнього конфронтування довкола української мови. Знову гостро постало питання: бути їй чи не бути?! Чому деякі громадяни України не спілкуються рідною мовою, демонструють відчуження, відторгнення та спротив?
 
Необхідно на нашій землі скрізь і всюди створювати українськомовне середовище як підґрунтя національного історико-культурного ландшафту, як основу україноцентричності, як гуманітарну ауру. У такій справі важливою є думка молоді – нашої майбутньої еліти. Нам не байдуже, якою мовою спілкується й спілкуватиметься нова аристократія (у первісному значенні – влада найкращих). Цікавими є думки та пропозиції людей різного віку щодо мовного питання в нашій країні.
 
Кафедра української мови Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка оголошує конкурс творчих робіт на тему: „Соловей співає. Доки голос має”. Цей конкурс офіційно стартує 21 лютого 2020 року – у Міжнародний день рідної мови. Підбити підсумки, оголосити й нагородити переможців заплановано 9 листопада 2020 року – у День української писемності та мови. Знімальна група документального фільму „Соловей співає” готує подарунки для переможців конкурсу. 
 
До участі запрошуємо учнів, студентів, небайдужих до проблем української мови осіб будь-якого віку з України чи інших держав. Запропонуйте шляхи виходу з кризової ситуації: чому для частини громадян, молодого покоління українська мова не є знаряддям досягнення успіху, професійного зростання, життєвою необхідністю. Що варто робити школярам, студентам, пересічним громадянам, фахівцям, чиновникам, керівникам різних рівнів. Уявіть себе мером вашого населеного пункту, чи головою облдержадміністрації, чи Президентом України, які мають бути ваші дії щодо мовних проблем. Власні думки обґрунтуйте.
 
Творчими роботами можуть бути твори, мовознавчі дослідження, розповіді, нариси, есе тощо, обов’язково дайте назву, епіграф (за бажанням). Надсилати їх дозволено в рукописному та друкованому вигляді, обсяг приблизно 1–5 аркушів. Рукописні оформлювати розбірливим почерком кульковою авторучкою з голубим чи синім чорнилом на будь-яких аркушах (якщо в клітинку, то писати через клітинку), на кожній сторінці залишати зовнішні поля приблизно 20 мм. Для друкованих такі вимоги: папір формату А4, шрифт Times New Roman, розмір шрифту (кегль) 14, міжрядковий інтервал 1,5, друкувати з одного боку сторінки. Розміри полів: ліве – 30 мм, праве – 10 мм, верхнє та нижнє – по 20 мм. З метою об’єктивного оцінювання не підписуйте творчу роботу власним прізвищем, а на першому аркуші в правому верхньому кутку зазначте якесь кодове слово (псевдонім), яким ви себе назвете. Таке саме слово напишіть на окремому аркуші з анкетою.
 
Творчі роботи в конвертах надсилати чи передавати з 21 лютого до 30 жовтня 2020 року за адресою: 25006, м. Кропивницький, вул. Шевченка, 1, кафедра української мови, Ковтюх Світлані Леонідівні. Запрошуємо небайдужих до нашого майбутнього осіб та організації до співпраці. З усіма питаннями звертайтеся на електронну адресу: kovtjukh@ukr.net
 
Конструктивні пропозиції учасників конкурсу будуть вивчені та, по можливості, враховані в практичній діяльності органів місцевого самоврядування й самоорганізації населення. Редакція „Нової газети” (головна редакторка Інна Тільнова) ознайомить читачів з найкращими роботами та оригінальними ідеями учасників конкурсу.
 
Дорога майбутня еліто України, небайдужа спільното! Бажаю успіхів і перемог, здійснення мрій та нових творчих злетів!
Усе буде Україна, якщо скрізь звучатиме українська мова.
 
Завідувач кафедри української мови, професор Світлана Ковтюх
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий