На Кіровоградщині директор товариства "нарив" корисних копалин на чотири мільйони

  • 15 лип. 2020 14:30
  • 1084
    • Новина На Кіровоградщині директор товариства «нарив» корисних копалин на чотири мільйони Ранкове місто. Кропивницький
     
    За незаконне видобування чарнокіту на суму понад 4 млн грн повідомлено про підозру виконавчому директору ТОВ.
     
    За процесуального керівництва прокуратури Кіровоградської області слідче управління Нацполіції в області оголосило підозру колишньому виконавчому директору одного з  товариств, який на території Заваллівського родовища незаконн видобував корисні копалини - чарнокіту (ч. 2 ст. 240 КК України).
      
    Підозру оголоили за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 (порушення правил використання надр, шляхом незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення) Кримінального кодексу України.
     
    За даними слідства, підозрюваний достовірно знаючи, що дію спеціального дозволу на користування надрами зупинено, у період з лютого по квітень 2018 року продовжив проведення вибухових робіт по видобуванню чарнокіту на Заваллівському родовищі.  При цьому підписав та видав від імені гендиректора підприємства накази про проведення вибухових робіт та надав їх для виконання підприємству, яке виконувало зобов’язання за раніше укладеним договором на проведення буро-вибухових робіт методом свердловинних снарядів та не поінформував їх про незаконність діяльності.
     
    У незаконний спосіб на родовищі провели два масових вибухи та видобули і реалізували чарнокіт на суму понад  4 мільйони гривень, чим спричинили збитки державі на вказану суму.
    Триває досудове розслідування.
            
    Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
     
     
    Довідка
     
    Чарнокіт – магматична гірська порода сімейства низьколужних ґранітів. Складається з калієвого польового шпату, олігоклазу, кварцу і гіперстену. Містить ґранат, біотит, рогову обманку, акцесорні мінерали: магнетит, апатит, циркон, високоглиноземисті мінерали.