Кіровоградщина: Мешканці Знам’янки потерпають від смороду (ВІДЕО)

14 июля 2020 13:31 660 0 Общество
Кіровоградщина: Мешканці Знам’янки потерпають від смороду (ВІДЕО)
 
Жителі Знам’янки вимагають припинити виливати відходи на поле поблизу міста із підприємства "Колос", що вирощує свиней. Про це йдеться у відеосюжеті Суспільне Кропивницький.
 
 
Сморід чути на весь мікрорайон Привокзальний. Це триває протягом семи років – розповів Суспільному місцевий житель Олександр Остапенко. Містяни підготували резолюцію до керівництва підприємства, також відправили звернення президенту, генеральному прокурору, головному санітарному лікарю та омбудсмену. Еколог підприємства Микола Давидов говорить: нічого не порушують.
 
Щоб підписати резолюцію до керівництва підприємства, знам’янчани зібрались у центрі міста.
 
- Кожного вечора, кожної ночі, кожного ранку ми чуємо неприйємний, отруйний запах, – говорить місцева жителька Світлана Давидова.
 
Знам’янчани вимагають припинити виливати гній із свиноферми на поле поблизу міста. В резолюції описали вимоги до підприємства та попередження про подальші дії у випадку, якщо вимоги ігноруватимуть.
 
- Перша вимога: з сьогоднішнього дня припинити лити лайно на поля, які оточують місто Знам’янка. Друга – щоб було підприємство дійсно європейського формату, щоб почали будувати очисні споруди, – говорить житель Знам’янки Олександр Остапенко.
 
Відходи вивозять з підприємства "Колос". Тут вирощують свиней.
 
Еколог підприємства Микола Давидов розповідає: запах не шкідливий для людей. Меркаптани – це речовини, які спричиняють неприємний запах – не внесені у список, на які потрібен дозвіл на викиди.
 
- Є графік замірів – це робить обласна лабораторія МОЗ України. Гранично допустимі концентрації вдвічі-втричі менші, ніж встановлено дозволом, – каже еколог.
 
 
Пояснює, щоб побудувати біогазову станцію для переробки відходів треба більше двох років.
 
Олександр Остапенко говорить, що в червні зверталися до президента з проханням вплинути на ситуацію. 
 
- Ми отримали листа, який був спрямований на облдержадміністрацію, а від нього на Знам’янський виконком, тобто те саме коло, яке було і до цього, повторилося, і результатів жодних немає.
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий