Розвивальні ігри для дітей

2 июля 2020 11:25 507 0 Общество
Розвивальні ігри для дітей

Що таке гра для дитини? Просто розвага? Зовсім ні! Гра для дитини – це й навчання, й розвиток, й знайомство з навколишнім середовищем. Дитину не обов’язково віддавати на різноманітні гуртки для розвитку у багатьох напрямках та витрачати на це кошти, й вдома можна зацікавити дитину розвиваючими іграми. В цій статті ми познайомимо вас з іграми що розвивають для дітей, які допоможуть їм гарно рахувати, підготуватись до вивчення мови та розвинути в себе творчі здібності.

Ігри для розвитку мови та грамотності.

 • «Що ти чуєш?». Дорослий садить дитину спиною до себе, він не має його бачити, а тільки чути. За спиною дитини треба відтворювати різноманітні звуки за допомогою інструментів, різних предметів тощо. Розпочати можна зі звуків різних інструментів, а потім шелестіти папером або фольгою, гортати сторінки книги, а дитина має відгадати що це за звук. Також можна дорослому переміщатись по кімнаті і відтворювати звуки справа та зліва. Потім помінятись місцями, нехай дитина сама відтворює звуки. Спробуйте навмисно помилятись й подивіться, чи виправить вона вас.
 • «Хто як розмовляє?». Запропонуйте дитині відтворити як «розмовляє» кіт, а як його дитя. Запитайте, чим відрізняються ці звуки. Це допомагає дитині не лише розрізняти звуки по різноманітнім ознакам, а й аналізувати різницю між ними.
 • «Слова». Попросіть дитину, щоб вона називала якомога більше  назв овочів, тварин, кольорів, меблів, імен чоловічих або жіночих тощо.
 • «Сенс слова». Нехай дитина пояснить вам як вона розуміє значення слів: «діамант», «самокат», «почуття», «посмішка», «кватирка» тощо.
 • «Слово по складах». Один гравець називає склад, а інший має назвати також склад, який би слугував закінченню слова, наприклад: склад «со», до нього підійде «ба-ка», або «ло-ма» та інші. Важливо щоб діти вчились правильно вживати склади та переносити їх.

Ігри для математичного розвитку.

 • «Хто де?». Розташувати іграшки по кімнаті. Запитувати дитину яка де стоїть, яка справа, а яка зліва, яка попереду та позаду, яка вище чи нижче, ближче чи далі.
 • «Рахункова мозаїка». Разом з дитиною робити певні літери чи цифри з рахункових паличок.Нехай дитина викладає певну кількість рахункових паличок згідно з числом яке ви назвете.
 • «Крапка що подорожує». Дорослий сідає за стіл, кладе перед дитиною зошит та показує як правильно тримати олівець. Пропонує зіграти у крапку що подорожує. Для цього дитина має поставити крапку у верхньому лівому куті клітинки, потім у нижньому правому і так далі.
 • «Тільки одна властивість». У пари що грає має бути повний набір геометричних фігур. Один гравець кладе на стіл будь-яку фігуру, а інший має покласти таку ж саму яка відрізняється тільки за однією ознакою. Якщо перший поклав блакитний квадрат, то другий кладе блакитний трикутних або жовтий квадрат. Гра діє за принципом доміно.
 • «Загадковий мішечок». Дорослий кладе у мішечок різноманітні предмети, наприклад: кульки, кубики, маленькі іграшки тощо. Дитина має дістати, наприклад, 4 кульки, 2 іграшки та 1 кубик.
 • «Будь уважний!». Дорослий показує різну кількість певних предметів чи іграшок, а дитина має підіймати відповідну табличку з цифрою.

Творчі ігри.

 • «Дитячий садочок». Дорослий пропонує гру дитячий садочок. По бажанню дітей розподіляються ролі: вихователь, няня, музичний керівник. В якості вихованців виступають ляльки або іграшки у вигляді тварин.
 • «Магазин». Запропонуйте дитині розташувати у квартирі супермаркет, де будуть різні відділи: молочний, овочевий, бакалія, фруктовий та інші. Така гра допоможе розвинути взаємоповагу між продавцем та покупцем.
 • «У лікаря». Дорослий пропонує пограти у лікарню, де на зустріч до лікаря будуть приходити пацієнти з різними хворобами: в білочки болять зубки тому, що вона гризла багато горішків, лялька Даша порізала пальчик, у ведмедика болить животик тому, що наївся меду та інше.

Ігри для моторики рук.

 • «Закладки з листя». Під час прогулянки попросіть дитину назбирати різноманітного листя та поясніть який листочок від якого дерева. Прийшовши додому покладіть листя у зошит чи книгу та покладіть під прес. Коли листя висохнуть нехай дитина наклеїть їх на папір та виріже. За допомогою кольорового паперу виріжте разом з дитиною різних жучків, павучків, комах та наклейте на листочок. Потім малюк буде дарувати ці листочки знайомим та друзям та казати з якого дерева подарунок.
 • «Подушка з клаптів». Пошийте разом з дитиною подушку з клаптиків тканини. Ви будете вирізати клаптики, а малюк підбирати їх по кольоровій гамі та малюнку. Також він може набивати подушку ватою або клаптиками тканини.
 • «Цікаві конверти». Ви вирізаєте з журналів та листівок різні малюнки (тварин, акторів чи будь-що)? Дитину безсумнівно зацікавить зробити для цього різні кольорові конверти. Підготуйте макет конверта, допоможіть його вирізати та поясніть малюку як їх правильно приклеїти.
 • «Прикраси з проволоки». Намотайте м’яку проволоку на трубку діаметром 1-2 см. Зніміть спіраль яка вийде та розріжте її уздовж однієї сторони – у вас вийде багато кілець. Покажіть дитині як їх стискати щоб виходив ланцюжок. Тепер вона може виготовляти намиста та браслети. Порадьте малюку з’єднувати їх не тільки один до одного, а й два до одного та трете до двох. Ви здивуєтесь які витвори буде робити дитина.
 • «Телефон». Зробіть разом з малюком телефон. Візьміть два порожніх коробка зі сірниками без зовнішньої частини, два сірники та нитку. У центрі кожного коробка зробіть отвори, просуньте туди нитку та прив’яжіть до обох її кінців сірники. Телефон готовий! Дайте одну коробок – трубку дитині, а іншу візьміть самі. Відійдіть один від одного, щоб нитка натягнулась та спробуйте поспілкуватись.
 
Проводьте більше часу з самою цінною, для кожних батьків, людиною граючись. Дитині буде завжди цікаво з вами й у той самий час вона буде розвиватись у різних напрямках. Зробіть так, щоб у майбутньому ви пишалися своїм наступником.
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий