«100 усмішок наших земляків». Музей Карпенка-Карого підготував фотовиставку до Дня сили посмішки

  • 15 черв. 2020 12:11
  • 1655
    • Новина «100 усмішок наших земляків». Музей Карпенка-Карого підготував фотовиставку до Дня сили посмішки Ранкове місто. Кропивницький
     
    Таку віртуальну фотовиставку підготував літературно-меморіальний музей І.К. Карпенка-Карого міста Кропивницького. На світлинах – усміхнені корифеї українського театру, відомі і зовсім молоді літератори, митці степового краю.
     
    Здається, людство трохи втомилося від свого все більш оцифрованого життя. Інакше чого б воно вигадало День сили посмішки, який проводиться 15 червня? Так, так. Не дивуйтеся. У посмішки є особлива добра сила. Вона  позитивно впливає на емоційне і психічне здоров’я людини. «Посмішка - це крива, яка випрямляє все», - казала американська комедійна актриса Філліс Діллер.
    Чи знали ви, що посмішка має свої свята? Існує також Всесвітній день усмішки, який із 1999 року відзначають у першу п’ятницю жовтня. Його хрещений батько - художник зі США Гарві Белл - автор так званого смайлика. 
     
    Розрізняють 19 типів посмішок. Їх поділяють на дві категорії: «соціальні» і щирі «чуттєві». Справжню щиру посмішку підробити неможливо. Щира посмішка піднімає куточки губ вгору, а звичайна, яку ви контролюєте, відтягує їх в сторони. Людина, що посміхається щиро, часто примружує очі. Щира посмішка триває в середньому 4 секунди. Різні усмішки (стримані, сором’язливі, завчені, презирливі, фальшиві, зловтішні, кокетливі, жалюгідні, посмішки страху) несуть певні повідомлення співрозмовнику. В англійській мові є термін «smize», який означає посмішку одними очима. Посміхатися в два рази простіше, ніж хмуритися. Посмішка задіє всього 53 лицьові м’язи. Жінки посміхаються частіше за чоловіків. 
     
    Інколи посмішка є жестом ввічливості і не завжди висловлює щиру радість. Одна справа носити на обличчі чергову усмішку і зовсім інша – променисто світити з глибини серця. 
     
    Як посміхалися Іван Карпенко-Карий, Марія Заньковецька, Марія Садовська-Барілотті, Євген Маланюк, Юрій Яновський, Арсеній Тарковський, Олена Журлива?
     
    Кожна усмішка має свою історію. Спробуйте прочитати її по обличчях. 
     
     
    Лариса Хосяінова, 
    директор літературно-меморіального музею
    І.К. Карпенка-Карого
     
     
     Іван Карпенко-Карий 
     
     
    Марія Садовська-Барілотті
     
     
      Олена Журлива
     
     
     Юрій Яновський
     
     
     Арсеній Тарковський з онукою