Кропивницький: Чому не працює Кіровоградська обласна стоматполіклініка?

13 мая 2020 16:45 2850 1 Медицина
Кропивницький: Чому не працює Кіровоградська обласна стоматполіклініка?
 
Пацієнти Кіровоградської обласної стоматологічної поліклініки не можуть потрапити на прийом до лікарів через продовження карантину до 22 травня. Про це повідомляє журналістка "Утреннего города".
 
З 11 травня, згідно з рішенням Кабінету міністрів, карантин в Україні послаблюється, зокрема, поновлюється робота стоматологічних клінік за умови дотримання ними протиепідемічних заходів. Однак медперсонал згаданої стоматполіклініки продовжує перебувати у вимушеній відпустці.  
 
- Я пішов до клініки, тому що були проблеми із зубом. Але на вході висіла об'ява, у якій написано про те, що карантин у закладі продовжується до 22 травня. Один черговий лікар може надавати тільки швидку допомогу. Чому не працює лікарня і не виконується рішення уряду? Виявляється, роботу шести десятків лікарів і медсестер забезпечують більше сотні людей, які пряме відношення до стоматології мають у вигляді зарплати. Рішення не відкривати клініку особисто прийняте головним лікарем - Анатолієм Ляшенком. Його пояснення: "У нас немає термометра для вимірювання температури". Також він сказав, що програма для фіксації хворих не запущена. Невже немає кому навести порядок на обласному рівні? - коментує пацієнт Віктор Делюрман.
 
За постановою головного санітарного лікаря України номер 19 від 09.05.2020 року щодо організації протиепідемічних заходів при наданні стоматологічної допомоги на період карантину, обов'язкова для виконання комунальним підприємством є обласна стоматологічна поліклініка.
 
- Наша клініка працювала і працює, також ми надаємо першу допомогу. Лікарня - це не перукарня, де майже немає контакту з людьми, а місце, де лікарі ризикують здоров'ям. А з наступного понеділка приступаємо до роботи, але поетапно. Спочатку буде 4 - 6 лікарів. Один кабінет - один працівник. Поки що запис пацієнтів не відбувається. По-перше, треба спостерігати, як буде відбуватися процес оновлення. Зараз неможливо усіх лікувати. Після кожного пацієнта маємо продезинфікувати приміщення. Якщо прочитати умови наказу номер 19 від 09.05.2020, то за місяць ми встигли б підготуватися, а зараз - ні. На жаль, кошти на лікарню уряд не дає, а вимагають багато від нас. Я не хочу ризикувати лікарями. Зараз ми все робимо, щоб починати роботу з 18 травня, - розповідає головний лікар Кіровоградської обласної стоматологічної поліклініки Анатолій Ляшенко.
 
Також він зазначив, що прейскурант цін за лікування буде набагато дорожчим після карантину. Наразі головний лікар чекає інформацію від столичного начальства.
 
 
- Стоматологи - перший ступінь ризику. Але лікарі нашої поліклініки грамотні. За свої кошти ми купили маски і готові працювати! Якщо б головний лікар запропонував: "У нас недофінансування, чи готові ви просто так допомагати людям?" Я думаю, ні один лікар не відмовився б. Треба працювати та виробляти колективний імунітет.
 
Вчора дзвонили вісім пацієнтів, щоб записатися на сьогодні, адже вони сподіваються, що доступ буде відкритий. Так, є можливість зараження коронавірусної інфекції. Ми всі опинилися у цій ситуації, але виробляємо світовий імунітет, - каже працівниця лікарні.
 
Кіровоградська обласна стоматологічна поліклініка буде відкрита вже 18 травня.
 
Христина Ковалевська
 
 
Комментарии
Author avatarЧернишук Наталія13 мая 2020 г., 22:52:38

Для працівників лікарні це новина ! Вчора всім сказали написати заяви на відпустку без збереження заробітної плати (і такі ж писали від початку карантину) до 22 травня.

Оставить комментарий