Чи готові кропивницькі бібліотеки до прийому відвідувачів?

8 мая 2020 13:10 1086 0 Культура
Чи готові кропивницькі бібліотеки до прийому відвідувачів?
 
З наступного тижня у Кропивницькому, як і по всій країні, відкриють свої двері для відвідувачів бібліотеки та музеї. Готовність закладів культури до роботи в умовах адаптованого карантину проінспектувала начальниця управління культури і туризму міської ради Анна Назарець учора, 7 травня.
 
Найперше з перевіркою завітали до Центральної міської бібліотеки. Тут, одразу на вході, облаштували столик із антисептиком та рукавичками, а також помістили інформацію про правила користування бібліотекою під час карантину. Про всі нюанси роботи бібліотек в умовах адаптованого карантину розповіла директорка міської централізованої бібліотечної системи Світлана Тимків.
 
- Сьогодні всі двадцять міських бібліотек готові відкритися і приймати відвідувачів. Почнемо з роботи абонентних відділів — це видача і прийняття прочитаної літератури, - зазначила Світлана Тимків. - Коли будуть зняті усі карантинні заходи, ми відкриємо і читальні зали, а поки ситуація така, що ми будемо лише видавати і приймати книги.
 
Як повідомила директорка міської централізованої бібліотечної системи, книжки після того, як їх здали в бібліотеку, не будуть одразу поміщати у книгосховище. Їх на 14 днів залишать у спеціально відведеній кімнаті на карантин. По завершенні двотижневої ізоляції книги повернуться до книжкових фондів, їх знову видаватимуть читачам.
 
- Біля столів бібліотекарів облаштовані спеціальні коробки, куди відвідувачі складатимуть літературу, яку принесли. Буде фіксуватись дата збору книг, після чого вони, відповідно до рекомендацій української бібліотечної асоціації, відправлятимуться на карантин, - підкреслила Світлана Тимків.
 
Щодо засобів захисту, начальниця управління культури і туризму запевнила, що всі заклади культури, які розпочнуть свою роботу з наступного тижня, повністю забезпечені дезінфікційними засобами, рукавичками, окулярами та масками.
 
- Трохи складніше буде працювати музеям, оскільки не всі музейні експонати, зокрема картини, матеріали літературно-меморіального музею, можна обробляти антисептичними засобами, - зауважила Анна Назарець. - Наразі ми ще розглядаємо можливі варіанти проведення екскурсій у музеях, якщо приходитимуть відвідувачі. В усі заклади культури, відкриття яких очікується з 12 травня в умовах адаптованого карантину, управління культури закупило антисептичні засоби, маски та рукавички. Ми повністю готові надавати культурні послуги і вже зачекалися на свого користувача.
 
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий