Україна може виходити з карантину у декілька етапів вже з середини травня

10 апр 2020 19:00 378 0 Политика
Україна може виходити з карантину у декілька етапів вже з середини травня
 
Карантинні заходи можуть бути послаблені в другій половині травня, за умови, що зараз кожен громадянин буде дотримуватися встановлених обмежень. Саме чинні заходи стримують розповсюдження CОVID-19. Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.
 
- Можу припустити і сподіватися, що країна почне повертатися до нормального життя в травні, а оговтається остаточно на цьому етапі, - до літа. Важко пророкувати хід епідемії, природа якої так мало вивчена, але ми в уряді сподіваємося, і все робимо для того, щоб перші кроки «перезапуску економіки» були б можливі в кінці квітня. В ряд етапів, послаблюючи карантин, спочатку для молоді, потім для старших в другій половині травня, - заявив Арсен Аваков.
 
Міністр внутрішніх справ розповів, які кроки будуть прийняти Урядом та Президентом для стабілізації економічної ситуації.
 
- На цей момент уже вирішили – буде діяти система прямої фінансової допомоги. Пенсіонерам, які працюють та не працюють, буде виплачуватися додатково 1000 гривень тим, у  кого сума нарахувань на місяць менше 5000 гривень та додатково 500 гривень людям старше 80 років. Безробітним, таки, що втратили роботу, будуть прямі виплати допомоги по безробіттю через Центи зайнятості, - наголосив Арсен Аваков.
 
Він зазначив, що виплати по безробіттю будуть здійснюватися із нововведеннями: 
 
- По-перше, виплати будуть нараховуватися відразу, з першого дня подачі заяви за спрощеною процедурою. По-друге, в зв'язку з карантином, заявку можна буде відправити онлайн, не виходячи з дому. З вами по телефону зв'яжуться і ви будете отримувати допомогу. Мінімальна, «гола» сума на зараз 650 гривень в  місяць. Але реально з урахуванням страхового стажу та інших факторів реальна мінімальна виплата складе близько 1800 гривень в місяць. Максимум 8408 гривень в місяць.
 
Очільник МСВ також наголосив, що затверджена нова доступна кредитна програма допомоги держави - малому та середньому бізнесу.
 
- Називається вона «5-7-9». 5%, 7%, 9% річних до 1,5 млн. грн, терміном до 5 років. Інтерес підприємців до програми - вже величезний - за кілька днів сума поданих від малого бізнесу заявок на кредити вже близько 10 млрд. грн. Такий державний крок допомоги може серйозно підтримати невеликий бізнес, на якому багато тримається в країні. Державні банки - Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк, а також приватні банки: Львів, Кредобанк, ПУМБ - уповноважені на оформлення.  Поки Ви змушені карантин, Панове підприємці - думайте про швидке рестарт - подробиці тут: 5-7-9.gov.ua», - сказав Арсен Аваков.
 
Міністр внутрішніх справ також сподівається, що вже в понеділок Верховна Рада прийме внесені урядом зміни зі своїми правками.
 
Департамент комунікації МВС України 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий