У Кропивницькому від лептоспірозу помер чоловік

25 фев 2020 16:40 306 0 Происшествия
У Кропивницькому від лептоспірозу помер чоловік
 
Перший випадок захворювання на лептоспіроз в області закінчився летально. Про це повідомляє обласний лабораторний центр
 
         В області зареєстровано перший випадок лептоспірозу у 51-річного мешканця Кропивницького.
 
         Хворий не своєчасно звернувся за медичною допомогою та у важкому стані був госпіталізований у реанімаційне відділення медичного закладу, де, на жаль, помер.  При дослідженні сироватки крові хворого в лабораторії особливо-небезпечних інфекцій ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» було виявлено збудник лептоспірозу Leptospira Icterohaemorrhagiae.
 
         Триває епідеміологічне розслідування цього випадку з метою виявлення джерела інфекції та шляхів інфікування.  
 
 
 
         Довідково:      
 
         Лептоспіроз – небезпечне інфекційне захворювання, спричинене бактерією Leptospira.
 
         Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, ураження печінки, менінгіту (запалення мембрани навколо головного і спинного мозку) чи навіть смерті.
 
         Збудники інфекції потрапляють у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше – гризунів.
 
         Захворіти на лептоспіроз можна під час купання у заражених водоймах, а також при контакті із інфікованими тваринами. У тіло людини бактерія лептоспірозу найчастіше потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот). 
 
         Людина може захворіти у період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження.  Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання)  до серйозних (ураження нирок, ураження печінки, менінгіт) і навіть смерті.  
 
         Лептоспіроз часто складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань – наприклад, можуть нагадувати грип, який більш характерний восени і взимку. До того ж, часом захворювання може протікати безсимптомно. Лептоспіроз лікують антибіотиками, призначити лікування може тільки лікар.
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий