Для чого потрібна пробація?

  • 12 лют. 2020 18:03
  • 1554
    • Новина Для чого потрібна пробація? Ранкове місто. Кропивницький
     
     
    Пробація представляє собою систему виконання покарань без позбавлення волі, орієнтовану не лише на контроль та нагляд за засудженими, а й на надання консультаційної допомоги у напрямі зміни умов життєдіяльності правопорушника.
     
    Головна мета пробації - безпека суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.
     
    Пробація передбачає створення системи реінтеграції правопорушника та відповідного середовища, щоб людина була готова жити, не вчиняючи правопорушень.
     
    Пробація - цивілізований шлях роботи із правопорушниками, який довів свою ефективність в Європі з точки зору зорієнтованості на убезпечення суспільства та попередження вчинення повторних злочинів особами, які їх вже вчиняли.
     
    Впровадження пробації в Україні - це не лише крок назустріч європейським стандартам роботи з правопорушниками, але й можливість виправлення правопорушників без ув’язнення.
     
    Пробація – найпотужніший блок в кримінально-виконавчій системі. Кількість клієнтів пробації за чисельністю значно перевищує кількість осіб, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі.
     
    Пробація державі обходиться в 10-12 разів дешевше, ніж ув’язнення.
     
    Сьогодні на обліку пробації перебуває понад 65 тис. осіб, щороку по обліку проходить в середньому до 150 тис. осіб. 2/3 усіх засуджених судом потрапляють до органів пробації, а лише третина – до виправних установ закритого типу.
     
    Клієнтами пробації є:
    • обвинувачені, стосовно яких органом пробації готується досудова доповідь; 
    • особи, засуджені до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт; 
    • особи, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт; 
    • особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням; 
    • особи, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, стосовно яких вживаються заходи з підготовки їх до звільнення.
     
    На базі філії Центру пробації в Кіровоградській області вже п’ятий рік поспіль продовжує будуватися європейська система виправлення засуджених осіб: за сприяння ВБО «Мережа організацій, що працюють в пенітенціарній сфері», міжнародної організації РАТН в рамках проекту «Заради життя: якісні інтегровані послуги з ВІЛ, туберкульозу та вірусного гепатиту С для людей в конфлікті з законом», - в серпні 2018 року розпочав працювати консультативний кабінет, в якому клієнти пробації можуть отримати комплексний пакет послуг. Крім того на базі філії облаштували спортивну залу, де клієнти пробації можуть долучатися до занять спорту під наглядом професійного тренера. 
    Особливе ставлення тут і для дітей-правопорушників, для яких створили кабінет психоемоційного розвантаження – кожен із неповнолітніх осіб може звернутися до психолога за порадою або ж за допомогою.
     
    Працівники уповноваженого органу докладають максимум зусиль, аби забезпечувати безпеку суспільства, виправляючи тих, хто став на хибний шлях. 
     
    Філія державної установи «Центр пробації» 
    в Кіровоградській області