Українська Вікіпедія святкує шістнадцятий день народження (ФОТО, ВІДЕО)

31 янв 2020 13:00 997 0 Общество
 
30 січня, відбувся вікімарафон з нагоди дня народження української Вікіпедії в "IT-просторі KOWO".
Про це повідомляє журналістка "Утреннего города".
 
Сьогодні Вікіпедія святкує свій шістнадцятий день народження, починаючи від першої статті, яка була написана у 2004 році.
 
- У Кропивницькому Вікімарафон відбувається вже вп'яте. Це глобальна подія, яка залучає майже всі українські міста. Головна мета - об'єднати людей в одному місці, які хочуть поширювати знання, оскільки Вікіпедія - це енциклопедія вільних знань, - розповідає Марина Чала - організатор Вікімарафону.
 
На марафон зібралися мешканці міста. На вікі-зустрічі кропивничани редагували та створювали статті на вікісторінках. Також Леонід Овчаренко - адміністратор української Вікіпедії провів майстер-клас із редагування статтей. 
 
- Найперша стаття у Вікіпедії - стаття про атом. Вона складалася з одного речення. Ми рахуємо день народження від першої статті. Наша спільнота відзначає день народження проведенням марафонів. Протягом цього тижня ми закликаємо людей зробити подарунок Вікіпедії - написати статтю або просто поредагувати. Це цікаво і просто, - зазначає Леонід Овчаренко.
 
У кінці заходу учасників пригощали солодощами та подарували символічні подарунки: наліпки, фотокартки і цукор з надписом "Вікіпедія".
 
 
Христина Ковалевська
 
 
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий