Мінсоцполітики: Закон України «Про соціальні послуги» вступає в дію з 1 січня 2020 року

17 дек 2019 18:09 599 0 Экономика
Мінсоцполітики: Закон України «Про соціальні послуги» вступає в дію з 1 січня 2020 року
 
Об’єднані територіальні громади повинні підготуватися до нового Закону «Про соціальні послуги», який набуде чинності 1 січня 2020 року. Про це пише Урядовий портал
 
Про це у ході прес-конференції «Соціальні послуги в громадах - досягнення та виклики» за підтримки Solidarity Fund PL in Ukraіne та Polska Pomoc заявив заступник Міністра соціальної політики України Олег Коваль.
 
- Польща ментально дуже близька до нас і ми залюбки переймаємо їхній досвід. На місцях ми стикаємось з тим, що не всі голови ОТГ розуміють важливість соціальних послуг, вони опікуються лише розвитком місцевого бізнесу без розуміння важливості соціальної сфери у процесі економічного зростання, тому всі спільні документи, які ми погоджуємо на заходах з польськими партнерами, ми передаємо в ОТГ на впровадження, - сказав заступник Міністра.
 
Проект «Соціальні послуги в громадах - досягнення та виклики» спільно з польськими партнерами проводився на центральному та місцевому рівнях впродовж двох років: експерти долучались до розробки підзаконних актів та провели заходи підвищення компетенцій фахівців і менеджерів соціальних послуг у 15 пілотних ОТГ Чернігівської області.
 
- Новий Закон «Про соціальні послуги» вносить зміни ще до восьми законів. До прикладу, закріпить соціальну сферу за громадами, змінить підхід соціальної роботи з сім’ями та молоддю. Мінсоцполітики розробили 22 стандарти соціальних послуг і ще 6 мають бути опрацьованими, щоб зробити послугу більш прозорою. Частина допомоги надаватиметься по договорах, але ми передбачили і частину екстрених послуг, що надаватимуться впродовж доби. Закон також чітко окреслює 16 чинників, що можуть зумовити складні життєві обставини, тому соціальні працівники матимуть змогу працювати чітко за інструкціями, - розповіла керівник експертної групи формування соціальних послуг Директорату соціальних послуг та інтеграції Оксана Суліма.
 
 
 
В свою чергу головний експерт проекту Мірослав Ольчак зазначив, що новий Закон «Про соціальні послуги» повністю відповідає європейським стандартам.
 
- Свої рекомендації щодо соціальних послуг ми адаптували під українські реалії, адже закон повністю відповідає європейським стандартам. Процес налагодження соціальної допомоги довготривалий - за рік можна побудувати дорогу, але не систему послуг. Ми акцентували на важливості прогнозування попиту та потреби послуг, їхньої калькуляції, наявності матеріальних ресурсів - обладнання, програмного забезпечення та доступу до даних. Адже чим менше часу іде на обробку даних - тим більше часу є для безпосередньої роботи з населенням. Також попит на кваліфіковані кадри з соціальної сфери буде зростати, - підкреслив Мірослав Ольчак.
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий