Як музей Карпенка-Карого святкував День міста

  • 23 вер. 2019 14:23
  • 1151
    • Новина Як музей Карпенка-Карого святкував День міста Ранкове місто. Кропивницький

       
        День міста 21 вересня у літературно-меморіальному музеї Карпенка-Карого був Днем відкритих дверей. У 265-у річницю народження міста відвідувачі могли ознайомитися із виставками: «І.К. Карпенко-Карий: життєвими стежками корифея», «Хутір Надія - театральна Мекка України», «Слово про місто над Інгулом» (наше місто у творах письменників), «Віч-на-віч з епохою» (до 65-річчя від дня народження письменника, літературознавця, громадського діяча, почесного громадянина міста Кропивницького Володимира Панченка), «Своє життя, свої думки - на слугування Україні» (до 130-річчя від дня народження письменника-земляка, учасника визвольних змагань доби УНР Фотія Мелешка).

        Музей видав новий рекламний буклет і дарував його на згадку.
        Історично склалося, що місто стало рідною домівкою для представників різних народів. До Карпенкової оселі завітали гості, друзі й партнери: літератори, митці, журналісти, волонтер Корпусу Мира США в Україні Карл Африкян, представники національних меншин міста, об’єднані у Центр національних культур «Єдина родина».
        Гості слухали «Пісню про рідне місто» заслуженого діяча мистецтв України Бориса Притули на слова Володимира Могилюка у виконанні дуету «Лебедина вірність», пісню про місто Анатолія Чечеля.

        Ведуча Антоніна Корінь анонсувала упорядковану та підготовлену до друку головою обласної організації НСПУ Василем Бондарем книгу «Місто о п’яти іменах». У книзі - уривки з творів поетів та прозаїків, в яких згадується місто на Інгулі.
        Щоб зазирнути в минуле міста-ювіляра, лауреатка літературної премії імені Юрія Яновського, член НСПУ Елеонора Бєльська прочитала уривок з оповідання Юрія Яновського «Байгород».


        Цього року з Днем міста співпали Дні незалежності Вірменії (21 вересня) та Болгарії (22 вересня). Тож відбулися презентації діяльності болгарської та вірменської общин за участю їхніх очільників Тіграна Хачатряна та Сергія Осадчого, дорослих і дітей, учнів недільних шкіл.
        Музейники привітали вірмен і болгар з подвійним святом і вручили сувеніри у вигляді українського тризуба, виготовленого з перцю та калини.
        Болгарські пісні звучали у виконанні солістки ансамблю «Чиста криниця» БК «Авіатор» Галини Димури.
        Про дружбу і співпрацю говорили керівник «Єдиної родини» Олена Арутюнян, голова Спілки вірмен Кіровоградської області Тігран Хачатрян, голова вірменських жінок Кіровоградщини Арусяк Тадевосян. Вони представили відеофільм про Вірменію, повідомили цікаві факти з її історії та культури, читали вірші Сільви Капутікян і Ованеса Туманяна.


        Вшановуючи гостей різних національностей та готуючись до Всесвітнього дня перекладача (30 вересня) кропивничани Роман Любарський, Антоніна Корінь, Наталія Шмітке і Микола Ільїн подарували свої поетичні переклади, в тому числі з болгарської, вірменської, української мов.
        За чашкою чаю жартували і домовлялися співробітничати далі. Українські народні пісні, які на прощання завів дует «Лебедина вірність», підхопили всі.