В Кіровоградській області у кількох хворих виявили вірусний гепатит А

11 сент 2019 10:00 683 0 Медицина
В Кіровоградській області  у кількох хворих виявили вірусний гепатит А
 
     У вересні поточного року в одному із сіл Новоархангельського району зареєстровано 3 випадки захворювання на вірусний гепатит А серед дорослих, в тому числі двоє осіб із одної сім’ї. Випадки епідемічно пов’язані між собою. Шлях передачі – контактно-побутовий. Наразі проводиться епідеміологічне розслідування, лабораторні дослідження води питної криничної та обстеження контактних, повідомляє Кіровоградський обласний лабораторний центр.
 
     Протягом останніх років у Кіровоградській області реєструвались поодинокі випадки вірусного гепатиту А (2018р. – 12 випадків, в 2017 р. – 25). За 8 місяців 2019 року зареєстровано 10 випадків, із них 3 випадки у дітей.
 
     Вірусний гепатит А – гостре інфекційне вірусне захворювання, що протікає із загальною інтоксикацією і переважним ураженням печінки. Вірус гепатиту А виділяється з випорожненнями, сечею, рідше слиною хворої людини. У воді, харчових  продуктах, на різних предметах при температурі + 4 вірус зберігає свої властивості  протягом декількох місяців, а при кімнатній температурі – тижнями. Під дією хлорних розчинів гине через 30 хвилин.
 
     Людина, яка страждає прихованою або гострою формою хвороби, виступає в ролі його розповсюджувача. Зараження здорової людини відбувається при споживанні забруднених харчових продуктів, води, через немиті руки, речі домашнього вжитку (посуд, білизна, рушник, іграшки тощо), якими користувався хворий. Проникнення інфекції в організм відбувається крізь слизову оболонку шлунково-кишкового тракту. Сприйнятливість абсолютна, контагіозність висока.
 
     Інкубаційний період може тривати від 7-50 днів (в середньому 15-35 днів). У більшості випадків хвороба починається гостро з підвищенням температури тіла до 38.5 С, з’являється ломота в тілі, можливе першіння в горлі. Хвора людина відчуває загальну слабкість, погіршення апетиту, нудоту, що супроводжується блювотою. Через декілька днів температура нормалізується, але загальна слабкість зберігається. Печінка в цей період збільшується і у хворого виникають неприємні відчуття у правому боці. Період характеризується жовтим кольором шкіри і склери очей, темною сечею і знебарвленням калу.
 
     Лікування хворих з гепатитом А в більшості випадків проходить в інфекційному відділенні стаціонару. Хворим показаний постільний режим, особлива дієта.
 
Профілактика захворювання:
 
–  Використовувати для пиття лише перекип’ячену воду.
 
– Не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання.
 
– При неорганізованому відпочинку для пиття та приготування їжі мати з собою  запас питної води (краще бутильованої).
 
– Перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, для споживання дітьми – облити окропом.
 
– Суворо дотримуватись правил особистої гігієни – обов’язково мити руки з милом перед приготуванням їжі, після кожного відвідування туалету, приходу з вулиці.
 
– Не займатись самолікування. При появі перших ознак захворювання терміново звернутись до лікаря. 
 
 
Читайте також:  На зміну фельдшерам. Хто такі парамедики?
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий