Кіровоградщина: Які інфекційні хвороби траплялися на минулому тижні серед населення?

28 авг 2019 11:07 454 0 Медицина
Кіровоградщина: Які інфекційні хвороби траплялися на минулому тижні серед населення?
 
Колективних спалахів інфекційних хвороб не зареєстровано. 
За минулий тиждень в області зафіксовано 1 випадок кору. Всього з початку року зареєстровано 445 випадків кору, із них 157 дітей (35%). 
 
Інші ситуації
 
Кількість покусаних бродячими тваринами (собаками та котами) людей протягом тижня – 46, в т.ч. постраждало дітей — 14.
 
За минулий тиждень зареєстровано три випадки підозри на хворобу Лайма у трьох дорослих (м. Кропивницький, м. Світловодськ, Знам’янський район) та один лабораторно підтверджений випадок захворювання у 9-річного хлопчика зі Знам’янки.  
 
До закладів охорони здоров’я області звернулось троє громадян з приводу укусів (присмоктування) кліщів (один – Кропивницький район; два – Олександрія).
 
За результатами лабораторії особливо-небезпечних інфекцій ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України», дані кліщі не інфіковані бореліями.
 
Цьогоріч в Україну поставлять пів мільйона доз вакцин проти грипу
За даними МОЗ України виробники вакцин цьогоріч в Україну поставлять пів мільйона доз вакцин проти грипу. Орієнтовно вакцини проти грипу надійдуть в Україну в жовтні. Вакцину можна буде придбати в аптеках за власний кошт і отримати щеплення у свого лікаря. Також вакцину можна купити за кошти підприємств або місцевих бюджетів для пріоритетних груп ризику: медпрацівників, учителів, дітей до 5 років, вагітних, літніх людей, пацієнтів із хронічними захворюваннями. 
 
Одне щеплення зменшує ризик захворюваності та тяжкого перебігу хвороби впродовж усього сезону.
Згідно з прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, у новому епідсезоні в Україні ймовірно циркулюватимуть:
вірус A/Brisbane/02/2018 (H1N1), 
вірус A (H3N2), Kanzas
вірус, B/Colorado/06/2017, 
вірус, B/Phuket/3073/2013.
 
Саме до цих небезпечних штамів сформувати імунітет допоможуть вакцини.  
         Нагадаємо: в минулому епідсезоні в Україні на грип та ГРВІ перехворіло 5,4 млн. осіб; 64 людини померло від грипу, із них 12 – діти віком до 17 років. Жоден з них не був щеплений проти грипу.
 
          В Кіровоградській області в минулому епідсезоні на ці інфекції перехворіло 12,5% населення області (119 тис. осіб) та 10 осіб померло від грипу. 
         З Метою пiдготовки до епiдемiчного сезону захворюваностi на грип та ГРВI 2019/2020 poків рекомендуємо: 
1. Керiвникам органiв мiсцевоi влади та мiсцевого самоврядування, установ, органiзацiй та пiдприемств незалежно вiд форм власностi завчасно iнiцiювати питання щодо видiлення коштiв на закупiвлю вакцини проти грипу для осiб iз груп ризику (медичнi працiвники, вагiтнi, дiти до 5 poків, особи старше 65 poків, особи з хронiчними захворюваннями, особи, якi перебувають в закладах тривалого догляду).
2. У мiжепiдемiчний перiод провести навчання медичних працiвникiв iз питань епiдемiологiї, клiнiки, диференцiальної дiагностики, лiкування та профiлактики грипу. 
3. Проводити серед населення ocвітні заходи iз залученням засобiв масової iнформації щодо ефективних методiв профiлактики грипу, дотримання правил особистоi гiгiєни, необхiдностi своєчасного звернення за медичною допомогою.
 
КНП «Регіональний центр громадського здоров’я Кіровоградської обласної ради»
 
Читайте також: Обов’язкова вакцинація школярів. Що слід знати батькам?
 
 
 
 
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий