Як виглядатимуть пологові будинки у майбутньому?

17 авг 2019 14:42 929 0 Медицина
Як виглядатимуть  пологові будинки у майбутньому?
 
У проект нових державних будівельних норм щодо закладів охорони здоров’я пропонується внести низку важливих змін для проектування сучасних пологових будинків. Зокрема, пропонується проектувати лікарняні палати з розрахунку на одну маму (вагітну) з новонародженою дитиною.
 
Про це повідомляє Урядовий портал
 
Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
 
- Сьогодні у більшості пологових будинків, якщо це не приватні заклади, новоспечені мами з новонародженими розміщуються і по 2-3, а то й по 4 людини в палаті. Це дискомфортно. Ми маємо створювати належні комфортні умови для кожного. Тому зараз оновлюємо чинні будівельні норми щодо проектування медичних закладів і пропонуємо проектувати окремі палати в пологових будинках. Щоб там також обов’язково був душ та туалет. Це необхідні речі, - зазначив він.
 
Нагадаємо, що раніше Мінрегіон також пропонував ввести низку змін у будівельні норми для проектування дитячих лікарень з сучасними окремими палатами для одночасного перебування дитини з батьками. Це комфорт маленьких пацієнтів та спокій їхніх батьків, які зможуть бути поряд зі своєю дитиною.
 
Довідково 
 
ДБН В.2.2-10-2001 “Будинки і споруди. Заклади охорони здоров’я” поширюються на проектування нових і реконструкцію існуючих будинків і споруд усіх типів закладів охорони здоров'я незалежно від їхнього відомчого підпорядкування і форм власності, а також приміщень медичного призначення, вбудованих чи таких, що входять до складу інших типів будинків.
 
У проекті нових ДБН пропонується переглянути вимоги щодо:
 
місткості лікарняних палат - як звичайних, так і для батьків з дітьми або мам та новонароджених;
комфорту в палатах та забезпеченості їх санітарними кімнатами;
спеціального обладнання для палат;
інклюзивності медичних закладів;
проектування службових приміщень для персоналу;
влаштування публічного простору лікарень: вимоги до проектування холів, рецепції, приймального відділення, кафе, аптеки, місць для дитячих візків, зони очікування;
рекуперації та вентиляції.
 
Проект нових ДБН розробляються за активної участі Міністерства охорони здоров’я України, фахівців галузі, експертів та громадськості.
 
Нагадаємо: Чому так важливо годувати дитину грудим молоком?
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий