На Кіровоградщині зареєстрували випадок африканської чуми свиней

24 июля 2019 19:54 745 0 Медицина
На Кіровоградщині зареєстрували випадок африканської чуми свиней
 
19 липня поточного року до Добровеличківського районного відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області надійшло повідомлення про загибель свині в СФГ «Центр» у Добровеличківці. Фахівці Держпродспоживслужби  терміново виїхали на місце та провели епізоотичне розслідування з відбором біологічного матеріалу. За результатами лабораторних досліджень Черкаської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби від 20 липня 2019 року в доставленому біоматеріалі виявили вірус африканської чуми свиней (АЧС).
 
З метою координації дій із локалізації та ліквідації спалаху африканської чуми свиней 21 липня було проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Добровеличківській райдержадміністрації, рішенням якої затверджено план дій з ліквідації АЧС та визначено межі епізоотичного вогнища, зон захисту та спостереження.
 
Свинотоварна ферма СФГ «Центр» розташована на відстані 3 км від с. Варваро-Олександрівка та 2 км від села Мар`ївка Добровеличківської селищної ради. В цих та інших населених пунктах району випадків підозри на захворювання АЧС не виявлено.
 
На в’їзді на територію СФГ «Центр» встановили карантинний пост та розпочали чергування із залученням працівників районної державної лікарні ветеринарної медицини та свиногосподарства. В господарстві провели евтаназію всього свинопоголів’я. Трупи тварин, залишки кормів, підстилки, предмети догляду, обладнання, контаміновані збудником, спалюють та захоронюють.
 
Наразі проведиться облік свинопоголів’я на території Добровеличківки, с. Варваро-Олександрівка та с. Мар’ївка.
 
Власників свиней попереджено про заборону продажу, переміщення, вигульного (вільного) утримання та безконтрольного забою свиней, надано пам’ятки щодо профілактики АЧС.
 
Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області наголошує на необхідності дотримання вимог біобезпеки свиногосподарств та вжиття заходів щодо запобігання поширенню захворювання. 
 
Нагадаємо: Медичні заклади Кіровоградщини потребують 120 лікарів
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий