Саміт Україна-ЄС: незмінна підтримка і гроші на реформи

15 июля 2019 13:22 428 0 Политика
Саміт Україна-ЄС: незмінна підтримка і гроші на реформи
 
На початку липня у Києві відбувся 21-й саміт Україна-ЄС. До української столиці приїхали голова Європейської Ради Дональд Туск, президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер та єврокомісар з політики сусідства та розширення Йоганнес Ган. Які важливі угоди було укладено та які заяви зроблено, проаналізували наші експерти. 
 
5 фінансових угод
 
Під час саміту Україна і Євросоюз уклали п'ять фінансових угод, які допоможуть нашій державі далі впроваджувати ключові реформи. Зокрема, 44 млн євро Україна отримає від європейських партнерів у рамках «Програми технічного співробітництва 2019 року». Кошти підуть на експертну та аналітичну підтримку міністерств, які займаються реформами, а також на гармонізацію українського законодавства із європейським у сферах, що стосуються поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі з ЄС. Це – сільське господарство, довкілля, енергетика, державні закупівлі, діловий та інвестиційний клімат, торгівля і трудові відносини.
 
Крім того Євросоюз надасть Україні 40 млн євро на продовження реформи децентралізації, відповідно до угоди «U-Lead з Європою: програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку – друга фаза». 
 
- Ключовий фокус реалізації другої фази Програми «U- Lead з Європою» – регіональна політика. Зокрема, запровадження сучасної системи моніторингу та оцінки регіонального розвитку, покращення доступу громадян до адміністративних послуг, підтримка інноваційних інфраструктурних проектів в ОТГ, – розповів віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко. 
 
Під час саміту також було підписано другу частину «Антикорупційної ініціативи». Згідно з угодою, ЄС спрямує 22,9 млн євро на посилання боротьби із хабарництвом на національному та місцевому рівнях.
 
Серед укладених договорів є також підтримка культурних та громадських організацій в Україні (10 млн євро) і додаткові кошти для розвитку Сходу та Приазов’я. Тож ще 10 млн євро ЄС виділить на потреби Донецької, Луганської і Запорізької областей. 
Санкції – продовжені!
У Києві голова Євроради Дональд Туск підтвердив, що санкції проти Росії не будуть скасовані. Єдина умова зняття обмежувальних заходів проти агресора – повне виконання Мінських домовленостей.  
 
- Декілька днів тому ЄС продовжив економічні санкції проти Росії на наступні шість місяців. Санкції залишатимуться у силі, доки не будуть у повному обсязі виконані Мінські домовленості, – заявив Туск і додав, що засуджує надання російських паспортів українцям на окупованих територіях.
 
Очільник Євроради закликав Росію звільнити незаконно утримуваних українців в РФ, зокрема 24 моряків, яких російські військові захопили поблизу Керченської протоки.
Лідери ЄС також наголосили, що ніколи не визнають нелегальну анексію Криму та Севастополя Росією.
 
- Усі російські спекуляції про те, що питання Криму вже вирішено, і світ має змиритись із російським знущанням над міжнародним правом і окупацією суверенної території України, – залишаються лише порожніми гаслами російської пропаганди, – прокоментував підсумки саміту представник України при Раді Європи Микола Точицький.
 
Окрім політичних декларацій у фінальній заяві саміту також було закріплено послідовність секторальної інтеграції України до ЄС у таких пріоритетних сферах, як енергетика, цифрова економіка, митна справа, сфери юстиції та внутрішніх справ. 
 
Варто зауважити, що 21-й саміт був останнім для нинішніх очільників ЄС і першим для президента Володимира Зеленського. Тому важливо, зауважують експерти, щоб досягнуті домовленості були підтверджені під час Ради асоціації у грудні цього року.
 
- Певні високі політичні цілі декларуються під час саміту і потім реалізуються або деталізуються під час Ради асоціації. Цього року це буде ще більш важливо, тому що ми маємо саміт до наших парламентських виборів і ще до формування європейських інституцій нових, а Рада асоціації в грудні – це вже буде власне такий місток між політичними циклами і в Україні і в ЄС, – наголосив радник міністра закордонних справ Тарас Качка.
 
Загалом українські дипломати й політологи позитивно оцінюють результати саміту Україна – ЄС. Адже головне завдання – фіксувати прогрес у виконанні Угоди про асоціацію з ЄС, а також визначати нові етапи – вдалося виконати. 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий