Володимир Кістіон: Нафтогаз має зменшити визначену ним на червень ціну газу для населення

6 июня 2019 09:35 2503 0 Экономика
Володимир Кістіон: Нафтогаз має зменшити визначену ним на червень ціну газу для населення
 
Наприкінці лютого, за результатами моніторингу, була зафіксована тенденція на весну: на європейських хабах ціна на газ падає. Імпортний паритет цін на газ та відповідно рівень цін на газ в Україні стає значно нижчим, ніж це було у 2018 році. Тобто вже з квітня промисловість в Україні почала платити менше, ніж населення.
 
Про це повідомляє Урядовий портал
 
Уряд напрацював рішення, яке підтримується нашими міжнародними партнерами, зокрема Міжнародним валютним фондом, і зобов’язав НАК «Нафтогаз України» продавати і населенню газ дешевше.
 
Монополіст замість того, щоб з урахуванням можливостей, які надає постанова Кабінету Міністрів від 3 квітня 2019 року № 293, знизити ціну, без будь-яких економічних аргументів, що суперечить ринковому тренду на пониження, підняв ціни для промисловості. Це стало причиною збільшення ціни на газ в червні для населення. І це в той час, коли на газовому ринку в Україні, що підтверджує Українська енергетична біржа, ціна значно нижча.
 
Тому Уряд сьогодні прийняв ще одне рішення, яке унеможливлює спекуляції Нафтогазу з цінами на газ. З червня Нафтогаз зобов’язаний продавати для населення газ за ціною, що є найнижчою на одному з чотирьох майданчиків:
 
Мінекономрозвитку – середня митна вартість імпортованого газу, очікувана з травня, 5 600-5 700 за тисячу кубічних метрів без ПДВ;
 
Українська енергетична біржа – газ на червень продався за ціною 5 554 грн за тисячу кубічних метрів без ПДВ;
 
Нафтогаз – газ для промисловості по передоплаті, що встановлена на червень 5 804 грн за тисячу кубічних метрів без ПДВ;
 
Або за ціною ПСО, відповідно до постанови Кабінету Міністрів № 867, що на червень розрахована як 7 185 за тисячу кубічних метрів без ПДВ.
 
Це означає, що вже в червні Нафтогаз має зменшити визначену ним на червень ціну газу 6 299 грн за тисячу кубічних метрів без ПДВ. Ціна для населення, згідно з урядовою постановою, має бути на 800-900 грн меншою.
 
Уряд також створив міжвідомчу групу для перевірки формули встановлення ціни газу з боку Нафтогазу. А монополіст тим часом лише на минулому тижні зголосився в червні вийти на торги газом на Українську енергетичну біржу. Будемо досліджувати разом з депутатами, які фактичні витрати Нафтогазу на природний газ для потреб населення.
 
Нагадаємо: Безробітні Кіровоградщині можуть безкоштовно вивчитись на продавця
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий