11 травня українці зможуть безоплатно перевірити здоров’я ясен у понад 300 клініках

10 мая 2019 09:34 272 0 Медицина
11 травня українці зможуть безоплатно перевірити здоров’я ясен у понад 300 клініках
 
Хвороби ясен є найбільш поширеною причиною втрати зубів. 11 травня - у європейський День здорових ясен, ініційований Європейською федерацією пародонтологів, кожен зможе безоплатно перевірити ясна і пройти парадонтальний скринінг-тест.
 
Про це повідомляє Урядовий портал
 
Як і де перевірити здоров’я ясен
 
Заходьте на сайт
 
Обирайте свій регіон та клініку, яка бере участь у цій програмі.
 
Приходьте на обстеження вже у ці вихідні.
 
Найбільш поширені захворювання ясен - гінгівіт та пародонтит. Не варто зволікати з візитом до лікаря, щойно помітили перші симптоми. Це можуть бути почервоніння та набряк, кровотеча під час чищення зубів, неприємний запах чи присмак у роті. Якщо не звертати на них увагу, наступним етапом може бути опущення ясен та втрата зуба.
 
Пародонтит може призвести не лише до втрати зубів. Бактерії, що виникають внаслідок цієї хвороби, можуть потрапити в кров через тканину ясен і викликати серйозні проблеми зі здоров’ям - пародонтит пов’язують з респіраторними захворюваннями, ревматоїдним артритом, захворюванням коронарних артерій або інсультом.
 
Також нещодавні дослідження показали ймовірну роль бактерій Porphyromonas gingivalis, які викликають хронічне запалення ясен, у розвитку хвороби Альцгеймера.
 
Пам’ятайте, що лікувати ясна потрібно оперативно. Для здоров’я ясен та всієї ротової порожнини головне не відкладати візит до стоматолога до останнього та не забувати про прості правила гігієни, як-то “правило двох хвилин” та інші корисні поради для збереження здорової усмішки.
 
Читайте також: У сільських амбулаторіях вже проведено дві тисячі телемедичних консультацій
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий