Помічнянські лікарі першими на Кіровоградщині випробували систему «електронний рецепт»

16 апр 2019 12:06 335 0 Медицина
 
З 1 квітня 2019 року замість паперових рецептів лікарі первинної ланки мають можливість виписуватимуть електронні. Першими на Кіровоградщині цією новацією скористались  у центрі первинної медико-санітарної допомоги Помічнянської ОТГ - повідомляє Кіровоградське РВ АМУ.
 
Більше 70 відсотків мешканців Помічнянської ОТГ підписали декларації із лікарями первинної ланки. Саме вони і зможуть у першу чергу скористатись перевагами нової опції «електронний рецепт». Перші спроби випробувати новації лікарями центру первинної медико-санітарної допомоги Помічнянської ОТГ були невдалі, через помилки технічного плану, коли ж їх виправили електронний рецепт таки було оформлено.
 
За словами  в. о. головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги міста Помічна Ігоря Чорнобая, першість у створенні електронного рецепту особливим досягненням для себе помічнянські лікарі не вважають. Натомість, суттєву проблему для мешканців малих міст, селищ та містечок вбачають у можливості аптек відпустити електронні рецепти.
 
- Маленьким аптекам не вигідно займатись електронними рецептами, адже вони повинні платити за приєднання до системи електронного документообігу близько 40 тисяч гривень за місце - Ігор Чорнобай, в. о. головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги м. Помічна.
 
За офіційними даними Національної служби здоров’я України, на сьогодні на території Кіровоградщини вже виписано 12 тисяч 185 електронних рецептів, з яких 2 593 вже відпущено пацієнтам. 
 
Нагадаємо, у 2019 році на "Доступні ліки" з бюджету країни виділили один мільярд гривень. Заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк  раніше зазначав, що спрощена система повинна стимулювати аптеки приєднуватись до програми.  Також у МОЗ запевняють, що відтепер пацієнт зможе отримувати ліки не лише в аптеках свого містах, а в будь-якій, яка уклала договір з національною службою здоров'я.
 
Валентина Остапчук,
консультант з питань комунікації Кіровоградського РВ АМУ
 
Читайте також: «Гроші йдуть за пацієнтом». Які зміни чекають на українців в поліклініках
 
  
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий