Як оцінюють свій стан здоров’я населення Кіровоградщини у 2018 році?

15 марта 2019 20:08 678 0 Медицина
Як оцінюють свій стан здоров’я населення Кіровоградщини у 2018 році?
 
З метою дослідження питань, пов’язаних із доступністю для населення послуг охорони здоров’я та лікарських препаратів, а також отримання інформації щодо самооцінки та рівня захворюваності, органи державної статистики у жовтні 2018 року провели щорічне вибіркове опитування членів домогосподарств, які брали участь    в обстеженні умов їхнього життя.
 
Підсумки опитування, розповсюджені на всі домогосподарства області, свідчать, що 55% (у 2017 р. – 54%) оцінювало стан свого здоров’я як “добрий”, 37% осіб (40%) уважали стан свого здоров’я “задовільним”, 8% (6%) – “поганим”.
Чотири з кожних п’яти осіб, які перенесли захворювання, зазначили їхні негативні довготермінові наслідки: зокрема 8% осіб відчули вплив на повсякденну працездатність (у 2017 р. – 6%), 93% (85%) – на життєву активність, тобто можливість займатися фізичною працею, відвідувати культурні заклади, вести активний спосіб життя.
 
Із загальної кількості опитаних осіб 37%, як і у 2017 р. мали хронічні захворювання або проблеми зі здоров’ям. Найбільш поширеними були гіпертонія, остеохондроз, серцеві захворювання та артроз або артрит (у т.ч. ревматоїдний). Про наявність однієї з цих хвороб повідомили відповідно 38%, 22%, 19% та 15% осіб, які мають хронічні захворювання. Серед осіб, які мають проблеми зі здоров’ям, 9% хворіють на виразку шлунка або 12-палої кишки, 7% – на хронічний бронхіт, емфізему легенів, 6% – на хронічний гепатит, жовчокам’яну хворобу, холецистит, холангіт, цироз печінки, по 5% – алергію (за винятком алергічної астми), діабет  та інсульт.
 
Головне управління статистики у Кіровоградській області
 
Читайте також: Як кропивничани можуть знайти необхідну інформацію про свого лікаря
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий