Рівень життя суспільства можна визначити за його спроможністю купити собі квіти – Віктор Чорноліс

15 марта 2019 19:09 672 0 Общество
Рівень життя суспільства можна визначити за його спроможністю купити собі квіти – Віктор Чорноліс
 
Напередодні Міжнародного жіночого дня центральні вулиці Кропивницького заполонили продавці квітів. Найбільшим попитом у чоловіків користуються саме тюльпани. Їхня ціна цьогоріч коливається від 20 до 30 гривень. Купуючи рослини, більшість людей і не задумуєьться про складний процес їх вирощування. Щоб дізнатися більше про технологію та нюанси цієї справи, наш кореспондент відвідав теплицю розташовану в самісінькому центрі міста, біля набережної. Там свій бізнес давно розвиває квіткар Віктор Чорноліс.
 
- Як давно займаєтесь цією справою?
 
Квітами займаюся ще з 2005 року. Вирощуємо різні види хризантем, тюльпани, крокуси, іриси. Близько 12 років вирощую також альстромерію. Нещодавно засадив еустому.
 
- Рози вирощуєте?
 
Зараз ні, бо Голандія дуже забиває ринок цією квіткою. Не дуже вигідно. З Голандією важко конкурувати ніж з місцевими ринками.
Що потрібно, щоб виростити квітку з нуля?
 
По-перше – бажання. Якщо його немає, то хоч цукерку в рот клади, то виплюнеш. Без бажання цієї справи не було б. Далі після нього це здоров’я. Якщо його немає, то на землі працювати не будеш. Окрім цих двох пунктів вже потрібні компоненти. Купуємо тільки складні добрива, бо одним перегноєм не обійдешся. Потрібно здійснювати і корневу обробку, задіювати фунгіциди (імічні сполуки або біологічні організми, що використовуються для знищення або затримання росту грибів та їх спор ред.), інсиктициди (хімічні препарати для захисту рослин від шкідливих комах ред.). Добрива йде багато різного.
 
 
- Що є найдорожчим у цій справі?
 
По карману в наш час дуже б’ють дрова та вугілля. П’ять років тому, при доларі по 8, було вигідно займатися квітами. Зараз не скажу, що цей бізнес є зовсім збитковим, але і надто прибутковим його назвати не можна. За останні роки доходи впали втроє.
 
- Теплиці потрібно опалювати? Скільки дров потрібно?
 
 Звісно. Це зимові теплиці. Без опалення нічого не вийде. Цих споруд кілька. На дотримання потрібного клімату йде неймовірно багато дрів та вугілля.
 
- Скільки потрібно палива, щоб отопити теплиці? Як вони опалюються?
 
За рік в мене спалюється близько восьми машин дрів та дві тонни вугілля. В нас в теплицях стоять котли. Вони з’їдають дуже багато. Зима взагалі більше йде в збиток, а те, що вирощено влітку, йде в прибуток. Коли починали займатися теплицями, то машина дрів коштувала 700 гривень, а зараз 6 500 гривень. Різниця відчутна. Цей механізм запущенний, і зупинити його неможна. Йдемо, як кажуть по накатаній. Чекаємо, що економіка в країні стабілізується і люди отримуватимуть більші зарплати.
 
- Яка температура потрібна квітам?
 
- Цій квітці потрібна температура 22-25 градусів при вуличній 20 градусів морозу. Окрім температури також потрібне освітлення. Все це міцно впирається в кошти. Половина затрат – паливо.
 
- Як часто треба відвідувати приміщення теплиць?
 
До теплиць потрібно навідуватись близько 20 разів на день. Це мінімум і тільки я. Ще навідується дружина та дочка. Сонце блиснуло, потрібно відкрити вентиляцію. Сонце зайшло – закрити. Теплиця, вона як мала дитина. Біля неї потрібно панькатись. Варто відволіктися, і рослини можуть пов’янути. Взимку коли надворі було 20 градусів морозу, в мене під поліетиленом було 20 тепла.
 
- Чи можна відлучатися?
 
Це така праця, як у собаки на прив’язі. Нікуди не вискочиш. Якщо потрібно від’їхати на кілька годин, то доручаю нагляд за рослинами дружині та донці.
 
 
- Коли негода на вулиці, які бувають ситуації?
 
Коли погана погода, то рве плівку. Все оперативно поновлюємо. Град також ворог теплиць. Про сніг взагалі мовчу. Сніг намерз, рейку відірвало, і півтеплиці засипало. Під час таких ЧП дуже швидко усуваємо пошкодження та відновлюємо температуру.
 
- Хто купує вашу продукцію?
 
В нас багато клієнтів купують квіти вдома. Окрім квітів також купують і розсаду, яку ми також вирощуємо. Намагаюсь ставити вартість нижчу за ринкову, щоб був попит. Клієнтів, які приходять додому, цінуємо.
 
 
- Як люди купують квіти до війни і зараз?
 
Раніше перехожі люди купували квіти просто для себе, для задоволення. Попитом користувалися квіти в перехожих пар. Побачив букет та купив дівчині. Зараз квіти купляють переважно за потребою. На весілля, День народження. Тоді брали для душі, а зараз вже ні. Реалізація квітів залежить від рівня життя населення. Якщо населення живе заможно, то квіти продаються. Якщо бідує, то їм важливіше не радувати себе, а заплатити за комуналку чи заправити машину.
 
Дмитро Семенюк
 
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий