Чи розглядали ви патронат над дитиною-сиротою як роботу?

  • 21 лют. 2019 15:23
  • 1594
    • Новина Чи розглядали ви патронат над дитиною-сиротою як роботу? Ранкове місто. Кропивницький
     
    Патронат на дитиною-сиротою: вид тимчасової зайнятості
     
    У Компаніївській районній філії обласного центру зайнятості за участі директора районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Наталії Петріченко для незайнятих трудовою діяльністю громадян пройшов семінар із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці.
     
    Наталя  Петріченко розповіла про таку соціальну послугу, як патронат над дітьми. Присутніх зацікавили питання про порядок створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя та оплата послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя.
     
    За словами Наталії Ярославівни створити сім’ю патронатного вихователя – це не тільки можливість врятувати сім’ю, яка опинилася в складних життєвих обставинах, але й можливість вирішення проблеми власного працевлаштування з достойною грошовою винагородою. Патронатний вихователь за свою роботу, яку виконує за договором, отримує грошове забезпечення у розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. Також патронатний вихователь отримує соціальну допомогу на кожну влаштовану в сім’ю дитину у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідно віку на міць.
     
    Учасники семінару активно обговорювали питання ефективного пошуку роботи, самопрезентації та самоосвіти. Фахівці районної філії  ознайомили присутніх із ситуацією місцевого ринку праці, а також переліком професій, за якими проводиться підготовка, перепідготовка, підвищення кваліфікації. Корисною для присутніх стала інформація про професії, за якими здійснюється навчання у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
     
    Захід пройшов у форматі живого спілкування. Учасники заходу дискутували та обмінювалися думками щодо того, як набути впевненості у власних силах, підвищити рівень самооцінки та знайти оптимальні моделі поведінки при вирішенні життєвих проблем, пов’язаних з пошуком роботи.
     
    А. Ярошук, провідний фахівець з питань зайнятості 
    відділу надання соціальних послуг 
    Компаніївського районного центру зайнятості