Як міністерство охорони здоров’я захищає дітей від кору

21 фев 2019 09:42 314 0 Медицина
Як міністерство охорони здоров’я захищає дітей від кору
 
12,5 тисячі школярів Львівщини захищено від кору з 1 лютого. 
 
У рамках спецоперації з додаткової вакцинації школярів Львівської області вже 12 573 дитини отримали захист від кору. З них 11 608 було вакциновано з 1 до 18 лютого в амбулаторіях, ще 965 дітей вакцинували вже у перший день роботи мобільних груп. 
 
- МОЗ України дякує всім, хто долучився до проведення кампанії та допомагає мотивувати батьків захищати своїх дітей від захворювання. Нагадую, що обов’язковою умовою для щеплення є надання згоди батьків, — наголосила Ольга Стефанишина, заступник міністра охорони здоров’я України. 
 
18 лютого у Львівській області розпочався другий етап спецоперації для підвищення рівня охоплення щепленнями проти кору школярів. У деяких школах щеплення будуть робити мобільні бригади лікарів, а там, де це зручніше, дітей вакцинуватимуть у найближчих амбулаторіях. Згідно з даними верифікації школярів станом на 1 лютого, на Львівщині було до 50 000 дітей, не захищених від кору. 
 
Після завершення спецоперації у Львівській області аналогічні заходи будуть здійснювати і в інших областях України. 
 
Спеціальні заходи реалізують відповідно до рішення засідання Оперативного штабу Міністерства охорони здоров’я України з реагування на ситуацію з поширення кору в Україні, затвердженого наказом МОЗ України від 21 грудня 2018 р. № 2401. Така спецоперація стала першою в історії незалежної України. До її проведення були залучені фахівці ВООЗ та ЮНІСЕФ, а також громадські організації. Зокрема, Альянс громадського здоров’я надав 42 000 шприців. Подібні заходи вже ініційовано і у Вінницькій області. 
 
Нагадаємо, що специфічного лікування від кору не існує — запобігти захворюванню може лише вакцинація. Станом на 14 лютого в регіонах є 1 006 096 доз вакцини КПК (проти кору, паротиту та краснухи) виробництва Бельгії та США. 
 
Валерія Сало 
Головний фахівець з комунікацій 
Центр громадського здоров'я МОЗ України 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий