Кропивницький: Що подарували художньому музею на 25-річчя? (ФОТО)

15 фев 2019 10:32 1486 0 Культура
Кропивницький: Що подарували художньому музею на 25-річчя? (ФОТО)
14 лютого в обласному художньому музеї розгорнули виставку «Подарунки до ювілею», присвячену 25-й річниці народження загальновизнаної на сьогодні мистецької перлини краю.
 
Про це у ФБ пише завідувач відділу картинної галереї П. Оссовського Анатолій Кімнатний
 
Минулий 2018 рік став для художнього музею особливим, подарувавши чудове свято у вигляді 25-річного ювілею. На цей час музей вже став справжньою мистецькою скарбницею області та центром культурного життя регіону, що не припиняв радувати шанувальників високопрофесійного мистецтва цікавими виставками та експозиціями, а ще - майстер-класами, публічними лекціями, творчими зустрічами, зокрема – в рамках музичних та літературних віталень тощо.
 
 
Ювілейний рік приніс музею чимало подарунків до свята від чисельної армії друзів та шанувальників. Безумовно, левова частина подарунків – мистецькі твори, тому в наукових співробітників і виникла ідея створити виставку з красномовною назвою «Подарунки до ювілею». 
 
 
Всього протягом 2018 року до фондів художнього музею надійшло 939 предметів, серед них найбільше графіки - 249, предметів, вироблених з металу - 404, живопису - 80 та ін.
Виставка сама по собі є своєрідною презентацією творів, так як вони вперше виставлені до огляду як з колекції Кіровоградського обласного художнього музею.
 
 
Особливістю цієї безумовно цікавої виставки є її різноплановий характер, адже представлені разом роботи різних мистецьких напрямків, а саме живопис, графіка, кераміка, декоративно-прикладне мистецтво.
 
Найбільшу кількість подарунків протягом 2018 року музей отримав від О.М. Диніча, А.В. Войного, О.В. Гавриленка, В.Г. Маруценка, Н.І. Падурської, Н.М. Петракової, В.В.Попова, М.М.Прокопенка, В.А.Сердюка, М.М. Цуканова.
 
 
На виставці представлено живописні твори М.В.Надєждіна «Травневий день» (1985), Д.В.Тарасенка 
«По Чорноморським мотивам» (2015), Ф.М.Матейчука «Верби» (2009), А.О. Горбенка «Скоро весна» (1986), Я.О. Кулєшової «Парк перемоги. Січ», С.Г. Шаповалова «Художній музей» (2018), А.П. Бабюка «Сонячний день», В.В. Гелетка «Симон Петлюра» (2017), Д.І. Скорейка «Атака запорожців» (2014), В.А. Красьохи «Покровська церква в Кочетку» (2016), Н.І. Падурської «Була собі курочка ряба» (2018), І.В. Смичека «Дівчина і козел» (2010), Б.Й. Вакса «Осінь» (1970), О.В. Демиденка «Сільский пейзаж» (2014), М.М.Прокопенка «Портрет з жовтим букетом» (1987). 
 
 
Органічно доповнюють експозицію керамічні сувеніри О.В.Гавриленка, різьблення С.С. Марущака, килимові ляльки О.І Пренко, кераміка М.І Фірсова та М.О. Світайла та ін.
Ця виставка стане знаковою серед виставок відповідного тематичного напрямку, адже вона знайомить поціновувачів мистецтва з унікальними родзинками, що поповнили музейну скарбницю крайнього року. Дякуємо всім друзям, меценатам, художникам, шанувальникам мистецтва за партнерську підтримку та поповнення фондового зібрання музею і чекаємо на нові зустрічі.
 
 
Нагадаємо: Переїзд відміняється. Мистецький факультет залишиться в старому приміщенні на Дворцовій
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий