Рада змінила Конституцію та закріпила курс України на ЄС і НАТО

7 фев 2019 14:04 590 0 Политика
Рада змінила Конституцію та закріпила курс України на ЄС і НАТО
 
Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект про закріплення в Конституції стратегічного курсу України на членство в Європейському союзі й НАТО. 
 
Про це повідомляє коресподнент "Європейської правди".
 
Відповідне рішення підтримали 334 народних депутатів, 35 проголосували проти, 16 не голосували. Для затвердження змін було необхідно зібрати конституційну більшість - не менше 300 голосів. Для вступу змін у силу відповідний закон має підписати Президент. Порошенко присутній у сесійному залі та вже заявив про намір затвердити його.
 
Відповідно до схвалених змін, до повноважень ВР додано "реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору", а уряд "забезпечує реалізацію" цього курсу, Президент проголошується "гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".
 
Зокрема, якщо тепер один з майбутніх президентів підпише указ про "позаблоковість" України, то цей гіпотетичний документ можна буде оскаржити в судовому порядку. Або ж якщо парламент забере згадки про НАТО із законодавства, а президент не скористається правом вето і підпише такий закон – то скасовані норми можне буде відновити у Конституційному суді.
 
Нагадаємо: Конституційний Суд надав позитивні висновки щодо перейменування Кіровоградської області
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий

vip клиент