У Кропивницькому презентувли симфонічний твір «Зірки з вікна потяга або Ніч в Італії»

4 фев 2019 20:03 422 0 Культура
У Кропивницькому презентувли  симфонічний твір «Зірки з вікна потяга або Ніч в Італії»
 
«Зірки з вікна потягу або Ніч в Італії»
    
 Саме так називається твір, написаний українським композитором Олександром Ворохом для симфонічного оркестру. Кропівничани мали чудову можливість послухати цей твір автора, а ще ознайомитися з творчістю композитора і барда, який приїхав до нашого міста за запрошенням голови Громадської Організації «Клуб авторської пісні» Віктора Холявка (до речі, вже вдруге, перший раз Олександр виступав у  місті в 2015 році). Концерт поета, композитора і барда відбувся в музичній школі №1 ім. Нейгауза. Олександр настільки задушевно і зворушливо виконував свої пісні і пісні улюблених авторів, що просто зачарував присутніх на концерті. 
    
 О.Ворох – дипломант Всеукраїнського фестивалю авторської пісні (АП) «Звуки поезії» (2005, Вінниця), регулярний учасник фестивалю АП «Лісова Фієста» (Боярка), дипломант Міжнародного фестивалю АП «Булат» (2005, Суми), лауреат Міжнародних фестивалів АП – «Срібні струни» (2005, Черкаси), «Київська Русь» (2006, Київ), Міжнародного форуму «Дні авторської пісні» (2009, Гомель), володар Гран-прі фестивалю пісні «Вагант» (2005, Дніпропетровськ). Свою першу пісню Олександр написав ще у дев`ять років і став з нею лауреатом конкурсу молодих талантів. У 1996 році закінчив музичну школу з класу гітари. З 2012 року займається вокалом. Є автором музичного проекту «Тут і зараз». О. Ворох – директор Київського фестивалю авторської пісні та поезії «Острів» ім. Довлєта Кєлова. 
   
  На початку концерта прозвучала пісня Валерія Марченка «Нічка ставом пливе» - дуже ніжна і мелодійна. Серед улюблених авторів пісен, які виконував Олександр: І.Жук, О.Лубанський, О.Король, В.Завгородній, В.Дубенський та інші.  О.Ворох – дуже талановита людина. У нього є багато своїх авторських пісень. Одну з таких пісень, яку ми почули,  автор присвятив донечці Алісі-Марії. А називається вона «Сонечко». До речі, дівчинці 9 років. Вона дуже талановита і виступає разом зі своїми батьками з трьох років, а ще іграє на фортепіано. А супруга Олександра – Аліна Ворох (Михайлюк) – відома солістка Одеського національного театру опери і балету. І саме вона сприяла тому, що її чоловік став більше цікавитися оперною та симфонічною музикою. У 2014 році він написав Концерт №1 «Україна» для фортепіано з оркестром. 
  
   На концерті О.Ворох презентував свій симфонічний твір «Зірки з вікна потяга або Ніч в Італії», який йому допоміг записати білоруській поет Олександр Климович на своїй студії. У 2017-2018 роках ця композиція вийшла до півфіналу Міжнародного конкурсу композиторів ім.Моріса Равеля (Італія) і була двічі зіграна там симфонічним оркестром. Дуже багато музичних інструментів задіяно в цій симфонії: флейти, кларнети, скрипки, валторни, арфа, контрабаси, альти та інші. 
  
   Ми не тільки прослухали уривок з цієї симфонії, а ще й заспівали разом з автором пісні Булата Окуджави, Валерія Марченка…
    
Зустрічі з такими талановитими людьми завжди приємні і допомагають нам краще розуміти і сприймати музику серця і душі. Керівник «Клуба авторської пісні» В.Холявко вже не вперше організовує такі цікаві заходи. До речі, нещодавно завдяки йому у художньому музеї відбувся ще один концерт, присвячений 81-річниці від дня народження великого поета, письменника, актора, виконавця пісень Володимира Висоцького.
 
На концерті прозвучали пісні у виконанні М.Радкевича, П.Золотарьова, В.Холявка, Н.Овчаренка та інших. Олександр Ворох також виконав декілька пісень для присутніх. Тож нехай такі чудові пісні звучать в наших серцях частіше! Ми завжди з великою радістю зустрічаємо в нашому місті талановитих виконавців. Нехай Вам всім щастить!
                                               
Алла Бабенко, бібліотекар НВО №32 
    
 
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий