Кропивницький: Соціальна профілактика зменшить злочинність

18 янв 2019 11:10 839 0 Общество
Кропивницький: Соціальна профілактика зменшить злочинність
 
Соціальні проблеми краще попередити, аніж потім боротися з їхніми наслідками. Об’єднання зусиль влади та неурядових організацій зробить соціальну профілактику ефективнішою. 
 
За даними прокуратури Кіровоградської області на Кіровоградщині, лише за період січень-листопад 2018 року вчинено 16 714 злочинів, з яких повторно 1 820 злочини. Відтак, у Кропивницькому майже 25% вперше вчинених злочинів, тобто чверть  усіх злочинів вчиняється саме в обласному центрі. 
 
- У Центрі пробації міста Кропивницького, де, власне, відмічаються люди, які мають конфлікт із законом, станом на 1 січня 2019 року перебуває на обліку 477 осіб. Клієнти пробації схильні до вживання наркотиків, ризикованої поведінки щодо поширення соціально-небезпечних хвороб – ВІЛ-інфекції, туберкульозу, вірусного гепатиту С, а також до повторного вчинення злочинів та поганої соціалізації.
З клієнтами Центру пробації наразі співпрацюють соціальні працівники Кіровоградського обласного відділення ЛЖВ. Вони проводять тестування на ВІЛ, скринінг на туберкульоз та гепатити. Тобто вони добре знають цю цільову групу, яка потребує профілактики вчинення повторних злочинів. І зараз є можливість допомогти цим людям заради безпечного майбутнього у нашому місті, - коментує начальник фортечного районного відділу Філії Державної установи «Центр пробації в Кіровоградській області» Людмила Присяжнюк.
 
Як свідчить статистика, у Кропивницькому криміногенна ситуація неспокійна. У Європі, наприклад, ця проблема вирішується спільними зусиллями влади та громадського сектору. Власне, це і пропонують у Кіровоградському обласному відділенні ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ». 
 
- Роботу в цьому напрямку ми розпочали торік, навіть, ініціювавли робочу поїздку до соціальних закладів міста Мелітополь щодо закупівлі послуг соціальної профілактики для клієнтів Центру пробації. Ми переконані, що вплинути на формування безпечної поведінки осіб, які мають конфлікт із законом, можна саме через послугу соціальної профілактики, зокрема, її закупівлі у неурядових організацій. Ми маємо багаторічний досвід роботи у сфері протидії соціально-значущих захворювань, тому здатні взяти на себе частину функцій із надання соціальних послуг саме для людей, які мають конфлікт із законом, які мають високий ризик розповсюдження ВІЛ-інфекції, туберкульоз, вірусного гепатиту С, - наголошує виконавчий директор КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Костянтин Данильченко.
 
- Громадська організація – це величезний ресурс для місцевої влади, який можна використовувати шляхом закупівлі соціальних послуг. У нас була робота із споживачами ін’єкційних наркотиків - це великий потік людей. Мелітопольська організація "Все можливо", у якої ми закупили послуги, робить це 8 ранку і до 8 вечора, має близько 10 років успішного досвіду роботи з цими людьми, а вартість такої послуги для місцевого бюджету є дешевшою. Вартість цих послуг центру соціальних служб була б дорожчою. Тому на варто використовувати інший ресурс – ресурс громадськості! – зазначила голова управління соціального захисту Мелітопольської міської ради Ірина Донець, наголошуючи на тому, що в неурядових організаціях є практичний і ефективний досвід надання соціальних послуг.
 
Закупівля послуг у громадських організацій є сталою та ефективною практикою співпраці між місцевою владою і громадськістю у країнах Європи, Канаді, США. Закупівля послуги соціальної профілактики передбачається розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 р. №284-р «Про схвалення Стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу, в тому числі хіміорезистентного, та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020 року та затвердження плану заходів щодо її реалізації» та іншими нормативно-правовими документами. 
 
Матеріал підготувала:
Семененко Вікторія, 
PR-менеджер КОВ ВБО 
«Всеукраїнська мережа ЛЖВ»
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий