В Україні рецепти на ліки стануть електронними

18 дек 2018 12:36 374 0 Медицина
В Україні рецепти на ліки стануть електронними
 
У лютому розпочнеться кампанія з укладання угод між аптечними закладами та Національною службою здоров’я. Про це повідомляє сайт Управління охорони здоров’я Міської ради Кропивницького.
 
З1 квітня 2019 р. урядова програма «Доступні ліки» переходить в адміністрування Національної служби здоров’я України (далі — НСЗУ), а рецепти на ліки стануть електронними. Профільне міністерство спільно з НСЗУ та ДП «Електронне здоров’я» активно працюють над цими питаннями, інформують у МОЗ.
 
 - За 7 місяців роботи НСЗУ зарекомендувала себе як надійний фінансовий партнер медичних закладів. Такі самі — чіткі, прозорі й однакові для всіх правила — будуть діяти і в контрактуванні аптек та адмініструванні програми «Доступні ліки». Рецептурний відпуск рецептурних препаратів, електронний рецепт, регулювання цін — ми задамо цивілізований шлях розвитку ринку, і це буде вигідно та цікаво всім: виробникам, аптекам, лікарям та пацієнтам. Як результат — «Доступні ліки» стануть ще доступнішими, — зазначив Олег Петренко, голова НСЗУ.
 
Він повідомив, що НСЗУ адмініструватиме урядову програму «Доступні ліки» з 1 квітня наступного року. Вона забере насебе функцію з відшкодування аптечним закладам вартості відпущених лікарських засобів і виступатиме єдиним платником.
 
Як зараз НСЗУ укладає договори з медичними закладами й оплачує напряму надані ними послуги, так з наступного року служба контрактуватиме аптеки.
 
У лютому 2019 р. розпочнеться кампанія з укладання угод між аптечними закладами та НСЗУ для того, щоб з 1 квітня працювати за новою схемою. Тому, за словами О. Петренка, аптеки, які мають намір долучитися до урядової програми або продовжити працювати в ній наступного року, мають перш за все визначитися щодо участі в ній.
 
Також аптечні заклади повинні:
 
подбати про наявність комп’ютерів у місцях реалізації лікарських засобів;
переконатися, що медична інформаційна система, якою користується аптечний заклад, надаватиме можливість підключення до eHealth після запуску відповідного функціоналу в центральному компоненті системи;
очікувати в лютому 2019 р. на оголошення про укладання договорів з НСЗУ.
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий