На Кіровоградщині за сто днів збудували сучасну сільську амбулаторію (ФОТО)

14 дек 2018 13:58 242 0 Медицина
На Кіровоградщині за сто днів збудували сучасну сільську амбулаторію (ФОТО)

Для перших пацієнтів відкрила двері Панчівська амбулаторія загальної практики Новомиргородського району, яку зведено в рамках ініційованої Президентом України програми "Сільська медицина". Про це йдеться на сайті Кіровоградської облдержадміністрації.

Проект реалізовано за кошти субвенції з державного та районного бюджетів у сумі 6,2 мільйони гривень.

Приміщення амбулаторії з житлом лікаря та гаражем для санітарного транспорту збудовано в рекордні терміни. Минуло трохи більше ста днів, як будівельники компанії "Кіровограджилстрой" здали об’єкт "під ключ".

Відкрив амбулаторію голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко. В урочистих заходах також взяв участь голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, керівництво району, села та сільські жителі.

Услужбовійчастині амбулаторіїрозташовані реєстратура, маніпуляційний та оглядовий кабінети, кабінет щеплень, два кабінети сімейного лікаря, кімната для персоналу та підсобні приміщення. Заклад оснащений медичним обладнанням та інвентарем, придбаним за кошти району (252 тис. грн).

Як зазначив голова Новомиргородської РДА Олександр Сенченко, амбулаторію побудовано у Панчевому, адже у селі проживає понад півтори тисячі мешканців. Раніше селянам доводилось долати чималий шлях до колишньої амбулаторії, що розташована поза межами населеного пункту. За його словами, у новій амбулаторії обслуговуватимуться не лише мешканці села, а й населення з ближніх сіл: Каніж, Котівка та Мартоноша. Це загалом близько 3800 осіб.

Амбулаторію забезпечено автотранспортом, що придбано за кошти державного бюджету у сумі 500 тисяч гривень. Відтепер на виклики пацієнтів лікаря підвозитимуть на позашляховику марки "Renault Duster" замість старенької "буханки" (УАЗ-452).

-         У рамках президентської ініціативи будівництва сільських амбулаторій, яких в Україні буде 513, на Кіровоградщині маємо збудувати їх 18. Наразі маємо дуже високу ступінь виконання цього завдання, – підкреслив голова ОДА Сергій Кузьменко.

Очільник області зазначив, що виконання програми "Сільська медицина" на Кіровоградщині наближається до завершення. Найближчим часом введутьв експлуатацію 18 амбулаторій. Три уже збудовано, а до нового року їх буде не менше десяти.

                

Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий