ЄС схвалив надання 500 млн. євро макрофінансової допомоги Україні

3 дек 2018 10:25 456 0 Политика
ЄС схвалив надання 500 млн. євро макрофінансової допомоги Україні
 
30 листопада Європейська Комісія від імені Європейського Союзу схвалила надання перших 500 мільйонів євро у рамках нової програми з макрофінансової допомоги для України. Разом з цією виплатою загальний розмір такої допомоги, яку від 2014 року Євросоюз надав Україні, складе 3,3 мільярди євро. Це найбільша сума, яку ЄС коли-небудь виділяв для країни з-поза меж Союзу.
 
У зв’язку з цим Віце-президент Єврокомісії, який відповідає за євро і соціальний діалог, а також за фінансову стабільність, фінансові послуги та Союз ринків капіталу, Валдіс Домбровскіс сказав:
 
- Європейський Союз продемонстрував постійну політичну та фінансову підтримку Україні. Сьогоднішнє рішення Європейської Комісії про надання коштів схвалено у вирішальний момент, коли Україна та її громадяни зіштовхнулися з новою агресією з боку Росії та потребують солідарності від міжнародних партнерів. Така агресивна поведінка є неприйнятною в сучасній Європі.
 
Єврокомісар з економічних та фінансових справ, оподаткування і митного контролю П’єр Московічі, своєю чергою, додав: “Україна виконала свої політичні зобов'язання для отримання першого платежу за програмою макрофінансової допомоги. Ці зобов’язання були попередньо погоджені з Євросоюзом. Це важливий та обнадійливий сигнал того, що Україна продовжує здійснювати реформи, попри нинішню ситуацію в сфері безпеки та підготовку до наступних виборів”.
 
У липні 2018 року Європейський Парламент та Рада ЄС затвердили нову програму макрофінансової допомоги для України обсягом до 1 мільярда євро. Вона допомагає Україні задовільнити свої фінансові потреби та підтримує реалізацію широкомасштабної програми реформ. Кошти макрофінансової допомоги надходять у формі довгострокових кредитів з низькими відсотковими ставками. Їх виділення обумовлено виконанням конкретних реформ, які спільно погоджено у Меморандумі про взаєморозуміння.
 
Україна виконала свої політичні зобов'язання для виплати першої частини цієї програми. Їх було попередньо узгоджено з Євросоюзом. Зокрема, це важливі заходи для посилення боротьби з корупцією, підвищення прозорості реєстрів компаній, покращення прогнозованості податкового середовища та зміцнення управління державними підприємствами. Україна також погодила з Міжнародним валютним фондом (МВФ) нову резервну угоду. Вона замінить попередню програму МВФ в рамках Механізму розширеного фінансування. Таким чином продовжиться співпраця країни з МВФ. 
23 листопада Верховна Рада ухвалила бюджет на 2019 рік. МВФ вважає його задовільним. Ухвалення цього бюджету стало важливим кроком, аби Виконавчий комітет МВФ затвердив нову програму, що очікується у грудні.
 
ЄС продовжуватиме співпрацю з українською владою щодо програми впровадження реформ, зокрема у сферах, пов’язаних з виділенням наступної частини цієї програми макрофінансової допомоги. Йдеться про подальші заходи у боротьбі з корупцією, такі як прогрес у запуску Вищого антикорупційного суду України, управління державними фінансами, продовження реформ у сфері енергетики та банківського сектору, а також у сфері соціальної політики. Єврокомісія й надалі уважно стежитиме за розвитком ситуації та моніторитиме впровадження.
 
Довідка
Макрофінансова допомога є частиною ширшого партнерства ЄС із країнами-сусідами та є особливим інструментом розв’язання кризових ситуацій. Така допомога є доступною країнам-сусідам Євросоюзу, що зіштовхуються із серйозними проблемами з платіжним балансом. Вона доповнює підтримку від МВФ. Євросоюз залучає кредити в межах макрофінансової допомоги через позики на ринках капіталу. Потім кошти передають країні-бенефіціару на схожих фінансових умовах. Джерелом грантів макрофінансової допомоги є бюджет Європейського Союзу.
 
У відповідь на запит України в березні 2018 року Єврокомісія запропонувала новий пакет макрофінансової допомоги обсягом до 1 мільярда євро. У липні 2018 року  Європейський Парламент та Рада ЄС ухвалили цю пропозицію. У вересні 2018 року Україна та Європейська Комісія від імені ЄС підписали Меморандум про взаєморозуміння. Потім його ратифікував парламент України.
 
Загальна сума макрофінансової допомоги, яку ЄС надав Україні від початку кризи у 2014 році, складає 2,8 мільярдів євро. До цієї суми входять 1,6 мільярда євро, що були надані протягом 2014-2015 років у рамках двох попередніх макрофінансових операцій, а також 1,2 мільярди євро, які були частиною третьої програми у 2015-2017 роках. Для підтримки України, окрім макрофінансової допомоги, ЄС використовує й інші інструменти. Йдеться, зокрема, про гуманітарну, бюджетну, технічну допомогу, а також сприяння інвестиціям. У цілому, від 2014 року Євросоюз та європейські фінансові інституції зібрали понад 12 мільярдів євро кредитних коштів та 1 мільярд грантів. Їхня мета - допомогти Україні стабілізувати свою економіку, здійснювати всеохопні реформи та покращувати рівень життя своїх громадян.
 
Нагадаємо: ЄС допоміг Україні побудувати три сховища для захоронення радіоактивних відходів
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий