ЄС допомагає Україні підвищити безпеку сховищ радіоактивних відходів поблизу п'яти найбільших міст

21 нояб 2018 10:43 1866 0 Общество
ЄС допомагає Україні підвищити безпеку сховищ радіоактивних відходів поблизу п'яти найбільших міст
 
У листопаді 2018 р. розпочався новий проект ЄС «Комплексна оцінка безпеки майданчиків з поводження з радіоактивними відходами, які експлуатує ДК УкрДО Радон, і проектування заходів з реабілітації проблемних сховищ» з бюджетом у 1,4 млн. € у рамках фінансованого ЄС  Інструменту співробітництва у сфері ядерної безпеки. Він сприятиме підвищенню безпеки та подальшій реабілітації сховищ радіоактивних відходів, розташованих поблизу міст Києва, Харкова, Дніпра, Львова й Одеси. Під час проекту  буде здійснено переоцінку безпеки старих сховищ радіоактивних відходів, розроблено технічні рішення для реабілітації найбільш проблематичних із них.
 
Стартова нарада цього 3-річного проекту відбулася 20 листопада 2018 р. за участі Європейської Комісії, Державного агентства з управління зоною відчуження, Державної інспекції ядерного регулювання України, Державної корпорації «Радон» та інших зацікавлених сторін.
 
ЄС продовжує підтримувати Україну в розширенні інфраструктури поводження з радіоактивними відходами відповідно до найкращої міжнародної практики і з метою забезпечити  безпеку й радіологічний захист населення України та навколишнього середовища, - зазначив на стартовій нараді Ульф Розенґард, керівник проекту ЄС.
 
- Сховища радіоактивних відходів створювались поблизу густонаселених територій, що неприйнятно згідно сьогоднішніх стандартів безпеки. Цей проект кладе практичний початок роботам з проектування процесу реабілітації таких сховищ і переміщення відходів до Чорнобильської зони відчуження для безпечного захоронення, -  сказав Олег Насвіт, перший заступник Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження.
 
Бенефіціаром проекту є Державне агентство України з управління зоною відчуження, кінцевим користувачем – Державна корпорація «Радон». Проект виконує німецько-
 
український консорціум, який очолює Brenk Systemplanung GmbH і до якого входять Plejades GmbH, Корпорація ТОВ Укратомприлад і DMT GmbH & Co.
 
Довідково
 
Державні міжрегіональні спецкомбінати Корпорації «Радон» відповідають за збирання, обробку та зберігання радіоактивних відходів, не пов’язаних з ядерним циклом. Ці   об’єкти розташовані поблизу найбільших міст України – Києва, Харкова, Дніпра, Львова та Одеси. Вони були спроектовані за радянських часів. Відповідно до рішення уряду,   ці майданчики підлягають реабілітації, а радіоактивні відходи повинні бути вивезені з них до Чорнобильської зони відчуження і розміщені в спеціально спроектованих   сховищах для безпечного захоронення.
 
Після Чорнобильської аварії ЄС розпочав програму з ядерної безпеки – спочатку в рамках фінансового інструменту Технічна допомога країнам Співдружності Незалежних 
 
Держав (ТАСІС), на зміну якому 2007 р. прийшов Інструмент співробітництва у сфері ядерної безпеки. Внесок Європейського Союзу в ядерну безпеку України, наданий через  ці два інструменти, перевищив 950 млн. €. 
Вартість прямої підтримки, наданої українській ядерній експлуатуючій організації ДП НАЕК «Енергоатом» та Державній інспекції ядерного регулювання України через 
 
програму 2+2 наближається до 300 млн. €. Крім того, вклад у довгострокове безпечне поводження з радіоактивними відходами, що утворились у результаті Чорнобильської  аварії, відходами зняття з експлуатації Чорнобильської атомної електростанції та в довгострокове зберігання й захоронення радіоактивних відходів діючих енергоблоків 
 
України перевищує 600 млн. €.
 
 
 
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий