80% українських партій існують лише на папері

11 окт 2018 14:01 515 0 Политика
80% українських партій існують лише на папері
 
Із 353 офіційно зареєстрованих в Україні партій лише 20% можна вважати реально чинними політичними силами. Такі висновки можна зробити, виходячи із аналізу звітів партій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.
 
Так, із 353 партій 79 партій, попри вимоги закону, взагалі не подали фінансовий звіт за ІІ квартал 2018 року. Ще 197 партій подали порожні документи, не вказавши жодних витрат за період квітня-червня 2018 року.
 
Схожі тенденції було зафіксовано й в попередні періоди. Так, за І квартал 2018 року не подали звіти 82 партії, подали порожні звіти – 180 політичних сил.
 
Серед відомих політсил, що де-факто подали порожні звіти, офіційно не витративши жодної копійки в травні-червні, такі партії як «Християнські соціалісти» Михайла Добкіна, «Слуга народу» Володимира Зеленського, «Громадсько-політична платформа Надії Савченко», «Українська морська партія С. Ківалова».
 
Також є частина партій, які показали символічні витрати: 28 партій витратили за три місяці від 13 грн. до 8 тис. грн.
 
 
Щоквартальне подання до Національного агентства з питань запобігання корупції фінансових звітів є однією з вимог Закону «Про політичні партії». Згідно із Кодексом України про адміністративні правопорушення порушення встановленого порядку або строків подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру тягнуть за собою накладення штрафу від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян» (5 100-6 800 грн.).
 
 
ГО Комітет виборців України
 
Нагадаємо: В Україні відзначають аномально високу активність можливих кандидатів у президенти України
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий