Учасники мереж ЄС на київському форумі визначили пріоритети роботи на найближчий рік

  • 5 жовт. 2018 15:30
  • 945
    • Новина Учасники мереж ЄС на київському форумі визначили пріоритети роботи на найближчий рік Ранкове місто. Кропивницький
     
    Представництво ЄС в Україні провело Перший Форум мереж ЄС у Києві. Під час Форуму відбулася Церемонія нагородження переможців Конкурсу відео та Євровікторини 2018 року. Перед учасниками виступили відомі політики та експерти з євроінтеграції; представники проєвропейських мереж з різних міст з усієї України мали нагоду обговорити спільні плани та проекти на майбутній рік.
     
    У заході взяли участь керівники євроклубів, Інформаційних центрів ЄС, випускники Коледжу Європи, програми Erasmus +, European Union Visitors Program, експерти Team Europe, та числені активісти з усієї України, що співпрацюють з Представництвом ЄС в Україні.
     
    «Ви неймовірно важливі для нас та для нашої спільної мети, а саме: якнайшвидше наблизити цю фантастичну країну до Європейського Союзу. Тут, в Києві, ми спілкуємося із дуже мотивованими людьми, але ми не можемо досягти пересічного українця. І, незважаючи на мої часті візити до інших областей України, ми  покладаємося на таких людей як ви - а саме українців, які спілкуються зі своїми співгромадянами та можуть пояснити їм, чому це важливо: працювати з ЄС та наблизити Україну до Європейського Союзу», - із такими словами Голова Представництва ЄС в Україні, Хюґ Мінґареллі звернувся до учасників Форуму.
     
    Протягом двох днів форуму учасники мереж ознайомилися з останніми новаціями та політиками ЄС у відносинах з Україною та поділилися напрацьованим досвідом для планування спільної діяльності та стратегій розвитку для кожної мережі ЄС.
     
    Іванна Климпуш-Цинцадзе, Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України під час свого виступу на Форумі підкреслила: "Величезна мережа Євроклубів та Інформаційних центрів ЄС виконує дуже важливу роль, поширюючи в різних регіонах України інформацію про євроінтеграційні процеси та можливості, які вони надають українцям. Необхідною є популяризація євроінтеграційних процесів в Україні через розуміння того, що кожен крок в рамках імплементації Угоди змінює державу і веде до підвищення рівня життя кожного українця.
    Допомагайте розповідати в регіонах про зміни, що відбуваються завдяки виконанню Угоди!"
     
    Перший заступник Голови Верховної Ради України, Ірина Геращенко зазначила: “Для того, щоб ми змогли імплементувати Угоду про Асоціацію, Україні потрібно більше реалізму. Закріплення в Конституції України позиції відносно Євроатлантичної інтеграції – є не передвиборчим гаслом, а дуже важливою метою, щоб дати такий дороговказ, що ми виконуємо Угоду не для пана Мінгареллі, нашого дорогого друга, а в першу чергу для себе і громадян України».
     
    У перший день заходу високоповажні гості Форуму нагородили найкращих учасників Євровікторини 2018. Всього у вікторині взяли участь близько 34 000 учасників з усіх регіонів України.
     
    В рамках Форуму відбулася Церемонія нагородження Конкурсу відео на тему освіти в ЄС та співпраці між Україною та ЄС. На Конкурс, який проводився протягом лютого-липня 2018 року було подано більше 100 робіт в категорія «Аматор» та «Професіонал». Перше місце в категорії «Професіонали» за рішенням професійного журі посів Андрій Ваврик з відео "Переваги навчання в Європі", а у категорії «Аматори» - Анна Рудим з відеороботою "Європейські школи".
     
    Форум мереж ЄС відбувається в рамках проекту «Інформаційна підтримка молоді та мереж ЄС в Україні», який є ініціативою та фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні. Виконавцем проекту виступає ГО «Фундація «Відкрите суспільство».
     
    Європейський Союз складається з 28 держав-членів та їхніх народів. Це унікальне політичне та економічне партнерство, засноване на цінностях поваги до людської гідності, свободи, рівності, верховенства права і прав людини. Понад п’ятдесят років нам знадобилось для створення зони миру, демократії, стабільності і процвітання на нашому континенті. Водночас нам вдалось зберегти культурне розмаїття, толерантність і свободу особистості. ЄС налаштований поділитись своїми цінностями та досягненнями з країнами-сусідами ЄС, їх народами, та з народами з-поза їхніх меж.