Без ТеБе: відключення аналогового спричинило ажіотаж на приставки Т2

8 авг 2018 13:25 478 2 Общество
Без ТеБе: відключення аналогового спричинило ажіотаж на приставки Т2
 
Минулого тижня по Кіровоградській області було відключене аналогове телебачення. До цього українців готували протягом кількох місяців, транслювавши повідомлення про його припинення. Дехто одразу перейшов на цифровий формат, а хтось лишив цю справу на останній день і став учасником …ажіотажу.
 
У день відключення, 1 серпня, приставки Т2 в більшості кропивницьких супермаркетів електроніки купити вже було неможливо. Їх почали розбирати ще за два тижні до очікуваної події.
 
— Важко сказати, скільки ми їх продали взагалі. Продаємо за годину приблизно 15 штук. Могли б і більше, але не встигають справлятися з навантаженням каси. Сьогодні телеприставок немає і не буде. Цілий день відмахуємось від бажаючих купити цю приставку, — розповів продавець супермаркету електроніки в центрі Кропивницького Олег. 
 
Продавці супермаркету по вулиці Юрія Коваленка стверджують, що в день відключення за приставками вишикувалися довжелезні черги.
 
— Продавці ледь встигають відпускати приставки. Люди їх купують від однієї до п’яти. Людей багато, бійок, на щастя, не фіксували. Сьогодні, 1 серпня, нам їх привезли 400 штук. За кілька годин лишилося менше сотні, — розповіла продавчиня Мар’яна. 
 
В соцмережах містяни пишуть, що, не виявивши потрібний пристрій, пішли на ринок. Купили дорожче, але повернулись до спокою. Більшість містян вийшли за рамки кропивницького “телевізійно-ажіотажного голоду” та замовили пристрій через інтернет.
 
Зазначимо, Кіровоградська та Київська області стали піонерами нових реформ та першими відчули, що таке телевізійний голод. З першого вересня відключення відбудеться на території всієї України. 
 
Цікаво, що в сусідній Білорусі перехід на «цифру» проходив більш організовано за підтримки держави.
 
— У 2015 році вся країна перейшла на оптволокно, — розповідає мешканка Бобруйська Ірина Михайлова. — При цьому ми, пересічні громадяни, не витратили жодної копійки. Держава оплатила заміну кабелів у кожному будинку, в кожній квартирі чи хатині. Була спеціальна державна програма впровадження цифрового телевізійного та радіомовлення. Навіть до тих кімнат, де ніхто не живе, провели оптиковолоконний кабель. Кожній родині видали безоплатно по телеприставці. Щоправда, вона була простенька, недорога. Через кілька років ми самі придбали більш сучасну. Так само зробили й наші сусіди.
 
Всього ж у Кіровоградській області припинено поширення аналогового сигналу 13 загальнонаціональних телекомпаній: “1+1”, “Інтер”, “Україна”, “Прямий”, “ICTV”, “НТН”, “М1”, “ТЕТ”, “5 канал”, “СТБ”, “Новий”, “К1”, “МЕГА” і однієї місцевої компанії ТОВ “ТРК “TTV”, що має ліцензію на цифрове мовлення.
 
Дмитро Семенюк
Людмила Макей   
 
Нагадаємо:  Відтепер виїхати за кордон з дитиною можна й без згоди одного з батьків
         
Комментарии
Author avatarKVO Ukr09 авг. 2018 г., 12:40:40

Треба додати, що мовлення в форматі Т2 вже більше пяти років...

Author avatarKVO Ukr09 авг. 2018 г., 12:41:53

... і ніхто не заважав підгуватись до цього дня заздалегідь

Оставить комментарий