Представники ЄС урочисто відкрили Європейський тиждень сталої енергії 2018 у Чернівцях

5 июня 2018 11:34 418 0 Политика
Представники ЄС урочисто відкрили Європейський тиждень сталої енергії 2018 у Чернівцях
 
3 червня Представництво Європейського Союзу в Україні та Чернівецька міська рада відкрили Європейський тиждень сталої енергії, який Україна проводить вже 8 ра. 
 
поспіль. В межах заходу 14 міст приєдналися до ініціативи Європейського Союзу  та 6 міст отримали гранти на реалізацію енергоефективних проектів за окремою програмою «Угода мерів –  Демонстраційні проекти .
 
Європейський тиждень сталої енергії відкрили голова Групи підтримки України Європейської комісії Пітер Вагнер та мер Чернівців Олексій Каспрук.
 
«Європейський тиждень сталої енергії відзначається по всій Європі, щоб привернути увагу до необхідності економії енергії на місцевому рівні. Це особливо важливо в  Україні, оскільки дозволить підвищити енергетичну безпеку держави за рахунок зменшення споживання газу. Крім того, проекти з енергоефективності стимулюють місцеву економіку та створюють нові робочі місця», - наголосив Пітер Вагнер на важливості заходу.
 
Однією з ключових подій заходу стало підписання Угоди мерів з 14 українськими містами і громадами з 5 областей:
* Вінницька область: Хмільник, Ладижин, Немирівська ОТГ, Северинівка, Томашпіль
* Чернівецька область: Новодністровськ, Вашківці, Волоківська ОТГ
* Івано-Франківська область: Печеніжин
* Тернопільська область: Шумськ, Заводська ОТГ
* Закарпатська область: Ужгород, Іршава, Перечинська ОТГ
 
Загалом, майже 200 українських міст вже приєдналися до європейської ініціативи. Тим самим міста-підписанти Угоди мерів зобов’язалися скоротити викиди вуглецю, підвищити енергоефективність та покращити якість життя мешканців.
 
* муніципальні і житлові будівлі, вуличне освітлення, громадський транспорт та комунальні підприємства – і вже зменшили кількість викидів СО[2] на 43% від обсягу, запланованого до 2020 року», - зазначив мер Чернівців Олексій Каспрук під час заходу.
 
Учасники події також відмітили важливість Фонду енергоефективності – спільної ініціативи уряду України, Європейського Союзу та уряду Німеччини. Це фінансовий  інструмент, який створений для підвищення рівня енергоефективності та енергозбереження у житловому секторі. Очікується, що після запуску восени 2018 року він  надаватиме об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) до 50% компенсації на утеплення будинків. На ці цілі ЄС планує виділити більше 100 млн євро.
 
«Ми переконані, що Фонд енергоефективності та його програми допоможуть великій кількості українців підвищити енергоефективність своїх помешкань. Відтак вони будуть менше платити за опалення і електроенергію, а житло стане більш комфортним для проживання», - підкреслив Йоханнес Баур, керівник напрямку «Економічна співпраця,  енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище» Представництва ЄС в Україні.
 
Після церемонії підписання представники ЄС офіційно оголосили старт програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти» в 6 українських містах і громадах - підписантах .
 
Угоди мерів: Чернівцях, Дубно Рівненської області, Гнівані Вінницької області, Миргороді Полтавської області, Сумах і Українці Київської області. Програма надає гроші  на реалізацію енергоефективних проектів. Наприклад, у Дубно запланована комплексна термомодернізація двох дитячих садків та установка твердопаливних котелень у двох  школах. У Чернівцях запланована модернізація системи вуличного освітлення та встановлення сонячних панелей.
 
Крім того, під час першого дня Європейського тижня сталої енергії відбулися заходи для жителів та гостей Чернівців на театральній площі міста: презентація проектів 
 
«Угода мерів – Схід» та «Угода мерів – Демонстраційні проекти», виставка енергоефективного обладнання та технологій, велотур та інше.
 
Довідкова інформація:
Угода мерів (https://europa.us13.list-manage.com/track/click?u=81043f293c641936a43129551&id=054126bdc0&e=4196e4de8b) – європейська ініціатива, в рамках якої місцеві, регіональні й національні органи влади добровільно зобов’язуються співпрацювати задля досягнення кліматичних та енергетичних цілей ЄС. Сьогодні Угода мерів стала  наймасштабнішою у світі ініціативою у сфері клімату та енергії, об’єднавши майже 7755 міст-підписантів із населенням понад 250 мільйонів людей.
 
 
Європейський Союз складається з 28 держав-членів та їх народів. Це унікальне політичне та економічне партнерство, засноване на цінностях поваги до людської гідності, свободи, рівності, верховенства права і прав людини. Понад п’ятдесят років нам знадобилось для створення зони миру, демократії, стабільності і процвітання на нашому континенті. Водночас нам вдалось зберегти культурне розмаїття, толерантність і свободу особистості. ЄС налаштований поділитись своїми цінностями та досягненнями з країнами-сусідами ЄС, їх народами, та з народами з-поза їхніх меж.
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий