У Кропивницькому відбудеться Марш Героїв України

21 мая 2018 21:32 1836 0 Общество
У Кропивницькому відбудеться Марш Героїв України
 
27 травня, у неділю, на честь Героїв України пройде Марш центральними вулицями міста Кропивницького. Урочиста хода розпочнеться о 12:00 від Янгола-охоронця, далі  колона попрямує до площі Героїв Майдану, на котрій відбудеться мітинг і святковий патріотичний концерт за участі українських гуртів.
 
Про це повідомляють організатори.
 
Збір біля Янгола-охоронця об 11:45
 
Організатори запрошують усіх бажаючих долучитися до урочистої ходи.
 
Організатор заходу: Міська організація ВО "Свобода"
 
Довідка
День Героїв відзначають понад сімдесят років. У суворі роки німецької окупації, у час протибільшовицької збройної боротьби, українці на чолі з ОУН вшановували пам'ять Героїв. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначити 23 травня як День Героїв.
 
Воно було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН.
 
Чому саме травень обрано для вшанування Героїв? Тому що в травні віддали своє життя у визвольній боротьбі такі кращі сини України XX століття:
 
З травня 1924 року – головний ідеолог державної самостійності України початку XX століття, один із співавторів ідейних засад українського націоналізму Микола Міхновський (родом з Полтавщини);
 
25 травня 1926 року в Парижі від кулі більшовицького агента загинув головний провідник української національно-визвольної боротьби 1917-21 років Симон Петлюра (родом з Полтави);
 
23 травня 1938 року в Ротердамі вибух бомби, підкладеної агентом НКВС, обірвав життя організатора українського націоналістичного руху, засновника та першого Провідника УВО та ОУН полковника Євгена Коновальця (родом зі Львівщини).
 
В роки німецької, а згодом радянської окупації цей день відзначався у підпіллі та в українській діаспорі. З проголошенням незалежності День Героїв відзначається в Україні. Українські герої поставили свободу рідного народу понад свої особисті інтереси і присвятили власне життя служінню українській нації.
 
 
Нагадаємо: Громада Кропивницького вшанувала жертв політичних репресій (ФОТО)
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий