Кропивницький: Центральний сквер чи туалет?

16 мая 2018 19:05 2703 0 Общество
Кропивницький: Центральний сквер чи туалет?
         
Минулого тижня в соцмережі Фейсбук власниця ресторану The Boss Світлана Сасейї опублікувала фото звичного для Центрального скверу кропивницького ранку. На світлинах було видно, як на землі валяється сміття, дерева використали як стихійний туалет. Жінка зауважила: такий безлад в сквері майже постійно, тому ранок доводиться починати з прибирання території парку біля кафе.
 
 
Звичайний пост у Фейсбуці викликав обговорення в коментарях. Щоб розібратися в ситуації, в міській раді зібрали всіх підприємців, які працюють в Центральному сквері. Порадившись, прийшли до висновку, що потрібно чітко визначити та закріпити межі територій до закладів.
 
Керівник спецінспекції Андрій Максюта присутнім пояснив, що згідно із “Правилами благоустрою міста”, які затверджені на основі Закону України “Про благоустрій населених пунктів”, підприємці зобов’язані прибирати закріплені та прилеглі території на відстані не менше 15 метрів від межі власного користування, або включно до підбордюрної частини дороги, провулка, проїзду, а якщо сусідній об’єкт знаходиться на меншій відстані, то прибирання проводиться до умовної середини між об’єктами. На думку очільника спецінспекції, ці правила поширюються для власників кафе і на прилеглу територію, що є в оренді.
 
 
Вислухали всі сторони конфлікту. Та з’явилися питання до підприємства, що орендує сквер, тому журналісти “Первой городской” вирішили поспілкуватися з представниками телефоном. Як зазначив представник підприємства ТОВ “Укрсфера” Олександр Дєхтярьов, територія щоранку прибираєтсья двірником.
 
— У нас працює там прибиральниця. Вона з шостої ранку замітає всю територію та спустошує смітники. Щодня вивозиться  і сміття. Заклад також має прибирати свою територію, незважаючи на роботу прибиральниці, — зазначив Олександр Дєхтярьов.
 
Нарікання щодо освітлення скверу представник підприємства пояснив малою потужністю підстанцій. Порадив закладам біля орендованих приміщень облаштувати освітлення самостійно.
 
— Туди дуже проблематично провести освітлення. Не вистачає потужностей, і ця проблема в компетенції обл–енерго. Ми рекомендуємо орендарям приміщень встановлювати на своїх закладах недорогі ліхтарі. Ресторатори пояснюють свою незгоду тим, що ліхтарі можуть викрасти, але парк охороняється, тому переживати немає причини, — зазначив представник ТОВ “Укрсфера”.
 
На думку Олександра Дєхтярьова, прогнати  торговців з території, орендованою “Укрсферою”, неможливо. Старенькі починають кричати та торгувати на території відмовляються.
 
 
 
— Заборонити бабусям торгувати нереально. Ми хотіли їх звідти “попросити”, висадивши клумби на території, але там нічого не росте. Якщо їх просто просимо піти, то нариваємось на крик та звинувачення, що “забираємо в них останню копійку”. Кошти за торгівлю з продавців на стихійних ринках ніхто не бере, — сказав Олександр Дехтярьов.
Наостанок ми зачепили основне питання  зібрання підприємців скверу  — туалети. Власники кафе скаржились, що біля їхніх закладів, зокрема під деревами, містяни створили стихійні туалети. Зелені насадження щоранку вони вимушені обробляти хлором, аби прибрати неприємний запах. Також підприємці скаржились на літнє кафе, що розташоване в сквері. За словами власників закладів The Boss та “Фенікс”, клієнти літника змушені йти до них користуватися туалетом. Отримавши відмову на прохання  скористатися вбиральнею, люди “йдуть” куди їм зручно.
  
— Ми намагалися домовитися з власниками туалету, який працює на території скверу, щоб вони працювали довше. В результаті підприємці назвали  непід’ємну для нашого підприємства суму, — пояснив Олександр Дєхтярьов, — туалет в літнику присутній та відкачується кожні два дні.
 
В неділю Світлана Сасейї  прокоментувала журнаілсту “Первой городской”, що ситуація в парку рухається в напрямку можливого хепіенду.
 
— Ми разом з інспекторами спецінспекції та орендарями парку визначили межі і розділили зони відповідальності. Запрацював, мабуть,  і туалет біля літнику, бо все менше смороду йде від дерев. Була налагоджена співпраця зі спецінспекцією, — зазначила Світлана Сасейї.
Зазначимо, за інформацією міського голови Андрія Райковича, територія міського скверу найближчим часом повернеться у власність міста, але це питання залишається на сьогодні лише на словах очільника міста.
 
 
 
Нагадаємо: Як комунальники рятують кропивницьки річки
 
Світлана Барвінок
 
Фото з сайту Перша електорнна і Дмитра Семенюка
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий